Šiaulių turizmo informacijos centras

TOP 10 VIETŲ POILSIUI SU ŠEIMA

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
5 km
7 val.
9
Maršruto danga
100% Asfaltas

Subalansuota vaikams, bet tinka ir suaugusiems.

1. Skulptūra „Trys nykštukai“. Šie trys nykštukai yra geriausi vaikų draugai! Kodėl? Jie visada šypsosi, žaidžia su vaikais ir labai laukia, kada su jais nusifotografuosite!

2. Šiaulių gatvių zoologijos sodas. Kas skaičiavo, priskaičiavo daugiau nei 100 gyvūnų Saulės miesto gatvėse: lapės, meškos, drugeliai, egzotiškas chameleonas.

3. Baltų kultūros pažinimo centras „Baltų kelias“. Ar norėtum paliesti tikrą baltišką ietį? O tau pavyktų sudėlioti baltų genčių žemėlapį? Pirmasis Lietuvoje ir Latvijoje interaktyvus baltų kultūros populiarinimo centras „Baltų kelias“, skatinantis keliauti ir pažinti baltų genčių turtus ir palikimą. Atminimui pasidarykite nuotrauką – centre net keli žaidimai, kurie ne tik supažindins su baltiškomis veiklomis, bet ir anų laikų kasdienybe. Išbandykite!

4. Fontanas Prisikėlimo aikštėje. Spalvos, ritmas, maloni atgaiva – štai ko sulauksite vasarą, kai aplankysite pačiame miesto centre įrengtą fontaną. Ar pavyks išlikti sausiems?

5. Talkšos ežero pakrantė. Pakrantėje nepraleiskite progos pažaisti vaikų žaidimų aikštelėje, pereikite įspūdingu septynių ratų labirintu, sudėliotu iš lauko akmenų, pasidarykite nuotrauką prie „Geležinės lapės“. Čia daug erdvės pramogoms ir popiečio miegui.

6. Jaunųjų gamtininkų centro žirgynas. Žirgyne visi, mėgstantys aktyvų poilsį, gali ne tik pajodinėti, pasivažinėti, bet ir lankyti mokomąsias ar sportines grupes, leisti savaitgalius su žirgais, išmokti juos prižiūrėti, dalyvauti rengiamose varžybose ir šventėse.

7. Katinų muziejus ir Gyvūnijos sodas. Nors katinai mėgsta vaikščioti po vieną, šiame muziejuje jų net 4 tūkst., o šeši murkia ir leidžiasi paglostomi. Beje, vienas katinų – direktorius Perlas. Greta veikiantis Gyvūnijos sodas sudomins kalbančiomis papūgomis ir netikėto dydžio sraigėmis.

8. Venclauskių namų-muziejaus „Našlaičių sodas“. Jaukus šeimos sodas trukia mažuosius lyg magnetas – supynės, žaidimų aikštelė ir erdvė gaudynėms.

9. „Rūtos“ šokolado muziejus. Saldumynai – kiekvieno vaiko džiaugsmas, tad būtinai aplankykite „Rūtos“ šokolado muziejų. Pasinersite į beveik 4 tūkst. metų siekiančią šokolado istoriją, sužinosite, kur auga „šokolado medžiai“, įvertinsite, kaip keitėsi saldainių popierėliai, nusipiešite savąjį.

 

10. Šiaulių geležinkelių muziejus. Tarsi pasakoje jūsų laukia senasis garvežys, siaurojo geležinkelio vagonas ir reta galimybė užimti mašinisto vietą. O didžiulis geležinkelio maketas sulaukia daug susižavėjimo šūksnių.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones