Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

TELEFONIJOS MUZIEJUS

Muziejai, Šiauliai

Teikiamos paslaugos vieta

Šiaulių miestas

Telefonijos muziejaus vizija – saugoti ir populiarinti telefonijos technikos vertybes, puoselėti kultūrinio paveldo objekto tapatumą ir unikalumą.

Telefonijos muziejus įsikūręs istoriniame pastate (buvusi miesto iždinė), pačiame Šiaulių miesto centre. Idėją įkurti tokio tipo muziejų UAB „Extra Services“ brandino ne vienerius metus. Surinkusi ir sukaupusi nemažą eksponatų kolekciją bei įvairios istorinės medžiagos apie telefonijos istoriją Lietuvoje ir pasaulyje, 2019 m. birželio men. ji atidarė vieną iš nedaugelio tokio tipo inovatyvų, šiuolaikišką, istorinį Telefonijos muziejų Lietuvoje.

Muziejuje organizuojamos apžvalginės ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai skatins lankytojus būti ne tik stebėtojais, bet ir aktyviais dalyviais.

Mūsų vertybės:

būti įdomiems ir naudingiems visuomenei;

bendravimas ir bendradarbiavimas su miesto ugdymo įstaigomis, muziejais;

pagarba muziejaus lankytojams;

nuolatinis tobulėjimas.

Kviečiame apsilankyti muziejuje, kuriame prasmingai bei įdomiai praleisite laiką.

Apie mus

Telefonijos muziejus kultūros paveldo pastate

Pastatas yra pačiame Šiaulių miesto centre, istorinėje jo dalyje. Tai vienas iš nedaugelio išlikusių istorinių pastatų Šiauliuose. Jis pastatytas 1907-1908 metais ir yra XX amžiaus pradžios istorizmo statinys. Šio pastato architektas – Stanislovas Kačkovskis. Pradžioje čia veikė miesto iždinė – „Lobyno saugykla“. 1919 m. pastate buvo įkurtas Šiaulių apskrities darbininkų atstovų tarybos vykdomasis komitetas. Vėliau, tarpukariu, įsikūrė Lietuvos banko Šiaulių skyrius. Nuo 1998 m. šiame pastate įsikūrė nepriklausomos Lietuvos taupomasis bankas, kuris vėliau pervadintas AB Swedbank. Nuo 2015 m. pastate įsikūrė – UAB “Extra Services”. 2008 metais pastatas yra įtrauktas į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą.

Parama

Prisidėkite prie Telefonijos muziejaus veiklos

Šiauliuose kuriame telefonijos muziejų – pirmą tokį muziejų Lietuvoje. Siekiame išsaugoti telefonijos istoriją ir atskleisti šio svarbaus visuomenės vystymosi aspekto vertę. Plečiame savo turimą kolekciją ir nuolatos ieškome senų įvairių metų leidimo bei tipų telefonų, jų priedų, aksesuarų, istorinių nuotraukų, aprašymų spaudoje, knygose, atvirukuose ir pan. Kviečiame prisijungti prie šios idėjos ir dovanoti muziejui eksponatus, susijusius su žmonijos komunikacija. Ačiū jums už paramą ir palaikymą!

Ekspozicija

Ekspozicija – Nuo būgno iki „debesies“. Istorija, kurią galima paliesti…

Ar kada galėjome pagalvoti, kad mobilieji telefonai taps šiuolaikinio žmogaus gyvenimo palydovais, neatsiejama gyvenimo dalimi. Visai neseniai mūsų seneliai fantazuodavo, kad telefonu galės ne tik kalbėti, bet ir matyti vaizdus. Dabar tai realybė. Šiuolaikiniai mobilieji telefonai mums atstoja kompiuterį, muzikos grotuvą, foto ar video kamerą. Mobilusis telefonas – populiariausia šių laikų bendravimo socialiniuose tinkluose priemonė. Kasdien mobiliuoju telefonu rašome žinutes, balso pranešimą, siunčiame ir piešiame emocijas, pasidalijame dienos istorija. Taip pat naudojamės VoIP sistema (balso signalų perdavimas internetu), naujos kartos nuolat atnaujinama telefonijos technologija, „debesų telefonija“, galinčia pasiūlyti vis didesnes galimybes. Šiandien realiu laiku galime bendrauti su giminaičiais, draugais, kolegomis, reikiamais žmonėmis, esančiais bet kurioje pasaulio šalyje. Šias kokybiškas paslaugas sėkmingai kuria ir teikia tarptautinio ryšio kompanija DIDWW Lietuvoje. Jos sukurtos telefonijos technologijos padeda spręsti augančius šiuolaikinio žmogaus komunikavimo poreikius. DIDWW sėkmingai prognozuoja modernių technologijų plėtrą bei kuria produktus ateičiai.

Bilietų, paslaugų kainos:

Edukacinis užsiėmimas mokiniams – 3 Eur mokiniui

Ekskursija suaugusių žmonių grupei su gidu iki 30 asmenų – 5 Eur asmeniui

Fotografavimas ir filmavimas muziejuje – 1 Eur asmeniui

Bilietų kainos:

Suaugusiems – 5 Eur

Vaikams, moksleiviams, studentams - 3 Eur

Bilieto kaina su nuolaida:

Neįgaliesiems, senjorams – 2 Eur

Muziejų lanko nemokamai:

mokytojai, lydintys mokinių grupes;

vaikai iki 4 metų;

asmenys, lydintys neįgalius asmenis.

Dėl edukacinių užsiėmimų, ekspozicijos lankymo, ekskursijų tartis iš anksto.

Atsiliepimai

Komentuoti