Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

ANGELO MUZIEJUS

Muziejai, Šiauliai

Audio gidas

0:00
0:00

Teikiamos paslaugos vieta

Šiaulių miestas

Angelo muziejus šiauliečiams ir miesto svečiams duris atvėrė 2014 m. rugsėjo 6 d. Angelo muziejaus kolekcijos pagrindu tapo Ryčio Milkinto surinkta angelų skulptūrų kolekcija. Angelai šiai kolekcijai pradėti rinkti jau ankstyvoje vaikystėje. Pirmasis kolekcijos eksponatas pas Rytį atkeliavo jam būnant septynerių metų - porcelianinį angelą padovanojo senelis.

Muziejaus rinkinius sudaro daugiau nei 500 eksponatų. Vienas iš muziejaus rinkinių nuo XVIII  – XX a. vid. sukurti angelai, antrasis muziejaus rinkinys – tautodailės kūrėjų darbai, o trečiasis – šiuolaikinio meno kūrėjų darbai. Neseniai pradėtas formuoti ir ketvirtasis - sakraliosios tapybos rinkinys. Kiekvienas rinkinys yra nuolatos papildomas naujais ekponatais. Angelai į muziejų atkeliauja pačiais įvairiausiais keliais. Antikvariniai angelai, sukurti XVIII  – XX a. dažnai atkeliauja iš privačių kolekcijų kaip dovanos, tačiau kai kurie iš jų yra perkami Ryčio keliaujant po įvairių užsienio šalių antikvariatus. Tautodailės ir moderniosios dailės kūrėjai noriai savo darbus dovanoja muziejui, taip praturtindami muziejaus rinkinius.

Muziejui pradėjus vykdyti savo veiklą, pradėtos teikti 5 edukacinių programų paslaugos ikimokyklinių įstaigų ir  mokyklų ugdytiniams. Šiuo metu vykdoma 12 edukacinių programų, skirtų įvairaus amžiaus vaikams.

Meno kūriniai leidžia pajusti ryšį su tikrais angelais. Juo labiau, kad eksponatais galima ne tik grožėtis, bet ir juos liesti.

Ieškantys gėrio, grožio, ramybės yra laukiami Angelo muziejuje.

Savaitgaliais muziejus lankomas tik iš anksto susitarus.

Atsiliepimai

Komentuoti