Šiaulių turizmo informacijos centras

Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų įteikimo vakaras

Koncertai

2022 m. gruodžio 8 d. 18 val. Šiaulių kultūros centro Didžiojoje salėje (Aušros al. 31) vyks Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų įteikimo vakaras.

Vakaro programoje:

2022 metų kultūros ir meno premijų laureatų paskelbimas ir premijų įteikimas.

2023 metų jaunųjų menininkų stipendininkų paskelbimas.

Šventinis koncertas, kuriame dalyvauja: Martynas Levickis (akordeonas) ir kamerinis ansamblis „Mikroorkéstra“.

 

Renginio vedėja Raimonda Sližienė.

 

❗ Įėjimas tik su kvietimais, tačiau jų jau nebėra. Tačiau norime pranešti, jog pirmiausia į salę bus įleidžiami kvietimus turintys klausytojai, o tada laisvas likusias vietas galės užpildyti kvietimų nespėję įsigyti asmenys.

Daugiau informacijos: www.saule.lt, www.siauliai.lt ir koncertų salės „Saulė“ feisbuko paskyroje.

 

Rengėjas – Šiaulių miesto savivaldybė.

Organizatorius – Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“.

Partneris – Šiaulių kultūros centras.

Informaciniai partneriai: „Etaplius“, „Miesto naujienos“.

-------------------------------------------

Koncerto programa apibūdinama kaip lengvas žongliravimas tarp Lietuviškų šaknų turinčios pasaulinio garso muzikos ir liaudies muzikos atskambių klasikinės muzikos kontekste.

1924-aisiais G. Gershwino sukurtas kūrinys „Žydroji rapsodija“, kurį pirmąsyk atliko ir išgarsino kultinis Paulas Whitemanas su savo muzikantais – šiandien skamba skirtinguose žemynuose. Pirmiausiai šis kūrinys skirtas fortepijonui ir orkestrui. Martynas Levickis įliejo į jį savo vizijos, sukurdamas aranžuotę akordeonui – joks akordeonistas „Rhapsody in Blue“ dar nėra atlikęs. Martynas pirmasis jį sugros su savo kameriniu ansambliu „Mikroorkéstra“.

Kaip jungtis tarp dviejų skirtingų garsinių pasaulių nuskambės W. Kilar „Orawa“ orkestrui. Tai kūrinys paremtas Podhalės (pietų Lenkijos viršukalnių regiono) muzikinės tradicijos motyvais, tokiu būdu gražiai sujungiantis koncerto eigoje vėliau skambėsiančias Martyno Levickio aranžuotas Lietuvių liaudies dainas.

-------------------------------------------

Mieli lankytojai,

dalyvaudami renginiuose, neprieštaraujate, kad jie gali būti filmuojami ar fotografuojami, o jų nuotraukos viešinamos koncertų salės „Saulė“ internetinėje svetainėje, žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose.