ŠIAULIŲ AKADEMIJOS INFORMACIJOS CENTRAS

Bibliotekos

Teikiamos paslaugos vieta

Šiaulių miestas

Šiaulių akademijos Informacijos centras - didžiausia aukštosios mokyklos biblioteka Šiaurės Lietuvoje, pritaikyta tiek universiteto bendruomenei, tiek ir viso Šiaurės Lietuvos regiono gyventojų, siekiančių mokytis visą gyvenimą bei ugdyti informacinį raštingumą, poreikiams.

ŠA Informacijos centras šiandien - tai šviesi šiuolaikiška erdvė, kurios pagrindiniai struktūriniai akcentai - pirmojo aukšto holas su joje įsikūrusiu registracijos bei informacijos stalu lankytojams ir keturis pastato aukštus apjungiančiu atrijumi. Interjere dominuojančios balta bei šviesiai pilka spalvos padeda išryškėti pačioms knygoms, gyvybę pastatui sukuria jame vykstantis gyvenimas. Informacijos centro erdvės pritaikytos įvairią negalią turintiems žmonėms.

ŠA Informacijos centre įrengtos skaityklos, individualaus ir grupinio darbo kambariai su kompiuterizuotomis darbo vietomis, seminarų kambariai, dvi konferencijų salės, mediateka, poilsio erdvės bei vaikų valandinės priežiūros kambarys.
Informacinis centre rengiamos ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai, kurių tikslas supažindinti su centre saugomais unikaliais dokumentais ir daiktais.
Atvykę į ŠA Informacinį centrą, galite užsisakyti pažintinę ekskursiją, kurios metu susipažinsite su Informaciniame centre saugoma didžiausia Lietuvos knyga „Aukuras Salduvei“. Knygos-milžinės idėjos autorius ir sumanytojas Vilius Puronas. Knyga skirta Lietuvos tūkstantmečiui paminėti. Aplankysite Centų kambarį, kuriam įrengti panaudota daugiau nei 150 tūkst. monetų. 2015 m. vasario 24 d. už idėjos originalumą, išradingumą atsisveikinant su nacionaline Lietuvos valiuta ir minint vasario 16-ąją Lietuvos Respublikos Prezidentė apdovanojo kambario kūrėjus Lietuvos trispalve. Susipažinsite su ŠA Informacijos centru ir jo pastato istorija, skaityklomis, fondais, unikaliais dokumentais ir daiktais saugomais medicinos, humanitarinių ir teisės mokslų daktaro, aušrininko, lietuvių spaudos ir politinio veikėjo dr. Jono Šliūpo archyve ir kt. Išbandysite naujausią technologinę įrangą, skirtą regos negalią ir disleksiją turintiems žmonėms. Ekskursijos vyksta lietuvių, anglų, rusų kalbomis. Trukmė apie 1 val.

Ekskursijos lietuvių kalba kaina asmeniui (grupėms iki 25 asmenų) – 0,70 Eur;
vaikams, moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems (pateikus pažymėjimą) – 0,50 Eur.

Ekskursijos anglų, rusų kalbomis kaina asmeniui (grupėms iki 25 asmenų) – 1 Eur;
vaikams, moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems (pateikus pažymėjimą) – 0,80 Eur.

Trumpas pagrindinių objektų lankymas grupėms kaina asmeniui (su ar be ekskursijos) – 0,50 Eur.

Atsiliepimai

Komentuoti