Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

ŠIAULIŲ GATVIŲ „ZOOLOGIJOS SODAS“

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
3.5 km
45 min.
Maršruto danga
100% Asfaltas
1% Žvyrkelis
1% Miško kelias

Šiauliai gali pasigirti daugybe savitų muziejų ir vieninteliu gatvių „zoologijos sodu“. Čia gyvūnai „gyvena“ jau daugybę metų, apie juos kuriamos istorijos. Atraskite juos! Apsilankykite Katinų muziejuje, Gyvūnijos sode, žirgyne, užsukite į „Baltų kelio“ centrą.

1. Chameleonas (Skulptūra „Chameleonas“). Mes gyvenam taip, kaip norim. Mes gyvenam aukštyn kojom. Na, kol kas aš tik vienas kabu aukštyn kojom, bet man nė motais. Į viską smagiau šitaip žiūrėti. Va, ir trys nykštukai šalia, ir mama, ir mergaitė su dūdele. Visai gerai ir žiemą čia, o kai saulė pašviečia stipriau, klevo šešėlis neleidžia man perkaisti. Autorius – Gintaras Linkevičius.

2. Chimeros (Skulptūra „Chimeros“). Oi, mieloji mano brangiausia! Šitiek metų visi mus beždžionėmis pravardžiuoja. Šitiek metų! Ir tie, kas pinigų eidavo į banką, ir kas ant Pegaso sparnų skraidydavo. Mūsų tikrąjį vardą žino nedaugelis. Kol mes čia - mes dviese, mes ir toliau svajingai bulvaru žygiuojančius nužiūrėsime. Autorius – Kazys Kasperavičius.

3. Gyvatė (Meninis akcentas „Gyvatė“). Pssss psssst. Ei, kur eini. Sveikas? Sergi? Ką veiki? Psssst Psssst. Aš čia sukuos, sukuos, esu, jau seniai čia būnu. Psssst pssst. Nekąsiu, nebėk. Pssst. Sveikas? Kur bėgi?

4. Žirgelis (Baltų kultūros pažinimo centras „Baltų kelias“). Aš žirgelis, šuoliuoju kloniais ir keleliais, prisimenu protėvius ir aplankau aukščiausius piliakalnius.

5. Drugeliai (Piešinys „80 drugelių“). Ak, plaštake, kokie tavo gražūs sparnai. Iš kur tu atskridai? Iš kokio spektaklio pabėgai? Prisijunk prie mūsų, mūsų net 80 puošia teatro sieną. Na, ar prisijungsi? Autoriai – Reda ir Arūnas Uogintai.

6. Kregždutės (Meninis akcentas „Dvi kregždutės“). Meile mano, dovanoju tau savo širdį! Ir šią, juvelyro tau specialiai sukurtą, spindinčią širdelę. Būk su manim amžinai! Mes, dangaus gyvos žirklės, skriskime į meilės kupiną gyvenimą kartu! Autorius – Henrikas Orakauskas.

7. Pelikanai (Skulptūra „Pelikanai“). Kaip mums gera vasarą turkštis fontane, o dar ir švieseles įjungė! Gal ir visai neblogai, kad ta piktoji ragana mus užbūrė ir mes likome čia. Ką manai? Autorius – Birutė Kasperavičienė.

8. Gaidys (Miesto laikrodis „Gaidys“). Penktą valandą iš ryto mano balsas kaip trimito! Būtų, jei ne miesto centre valandas skaičiuočiau. O dabar 12 ir 18 valandą įvairiomis kalbomis sakau visiems „Sveiki atvykę į Šiaulius“! Ir dar į pasimatymą kviečiu! Autorius – Vilius Puronas.

9. Jautis ir Meška (Šiaulių miesto herbas). „Nu, ta kāp rokousėmies? Žemaitiškā? Esma tep aukštā užkabinti, ka arčiau puona Dieva esma. Kon sakā, jautieli? A visks gerā? Aš, kap dėdlē didele Meška, tau galio no dūšes pasakyt – ka mes labā gerā i puikē atruodam tami herbi. Kon sakā?“ Autorius – Vilius Puronas.

10. Vėžys (Meninis akcentas „Vėžys“). Mano draugai prie Talkšos teršiasi, o aš bulvare taikausi kažkam įžnybti. Tikrai neskaudžiai, nebijokit! Autorius – 

11. Sakalas (Piešinys „Sakalo aštri akis“). „Aš fotografuoju savo akimis. Galiu ir nagu grybštelti, jei norisi įsimintiniau. Mano aštri akis iki šiol nužiūri iš miesto rūmų išeinančius. Kiti tokie, kaip aš, nuo sienų jau dingo, o aš nagais įsikibęs esu. Ir būsiu. Neišskrisiu.“ Autorius – Saulius Kuzma.

12. Katinai (Meninis akcentas „Katinai“). „Raini, kur bėgi? Palauk ir mūsų, palauk! Atsargiai, nenuslysk nuo stogo! Valerijonų visiems pakaks! Raini, palauk!”. Autorius – Vilius Puronas, įgyvendintojas – Kęstutis Einigis.

13. Paukščiai (Fontanas „Trys paukščiai“). Visi porom, o mes trys neišskiriami draugai – parskridome namo ir laukiame, kada vėl galėsime žaisti fontano pursluose. Vasara, kada tu ateisi? Autoriai – Algimantas Černiauskas, Kazys Kasperavičius. 

14. Lapė (Skulptūra „Geležinė lapė“). Aš didžiausia Lietuvoje, mano akys žiba naktyje. Pamatau gražiausius saulėtekius, sulaukiu daugybės svečių. Aš čia jau daugiau nei 10 metų karaliauju ir dar ilgai būsiu! Autorius – Vilius Puronas. 

15. Katinai (Katinų muziejus). Sveiki sveiki, aš direktorius Perlas, užeikite, pakasykite man ausį. Pažiūrėkite, kiek mano draugų čia pririnkta, miau, paskaitykite, kaip katiną vadina kitos tautos. Miau. Ar turi man gardų kąsnelį?

16. Žirgai (Jaunųjų gamtininkų centro žirgynas). Ristele ristele per gyvenimą, per pievas ir klonius. Uždėtas balnas netrukdo man jaustis laisvu, ateik pažiūrėti, kaip mes risnojame, tikrai pasisveikinsime su tavimi!

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones