Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VAISTINĖS „VALERIJONAS“ VISUOMENINIS VAISTININKYSTĖS MUZIEJUS

Muziejai, Šiauliai

Teikiamos paslaugos vieta

Šiaulių miestas

Žmonėms su negalia

Nepritaikytas lankymuisi

Aplankykite vieną seniausių vaistinių šalyje, iš arčiau susipažinkite su vaistininko profesija ir atraskite įdomiąją vaistininkystės istoriją!

2020-aisiais metais vaistinė „Valerijonas“ mini solidžias 150-ąsias įkūrimo metines. Šia proga ilgametės vaistinės vadovės vaistininkės Almyros Girdenienės iniciatyva vaistinėje įrengtas istorinės vaistinės fragmentas, kuriame eksponuojamos istorinės vaistininkystės vertybės.

Daugelį istorinių eksponatų (apie 170) vaistinei perdavė Lietuvos farmacijos sąjungos, Lietuvos kraštotyros draugijos narys bei Lietuvos nusipelnęs provizorius Liudvikas Rulinskas, kartu su savo žmona provizore Antanina sukaupęs didelę vaistininkystės eksponatų kolekciją.

Dideliam ir mažam muziejaus lankytojui bus įdomu sužinoti, kaip atrodė šimtmečio senumo vaistų receptai, išvysti seniau gaminamus ir fasuojamus vaistus bei vaistininko instrumentus, iš arčiau pamatyti retus ir žymius visame pasaulyje vaistinius preparatus.

Daugelis muziejaus eksponatų susiję su vietine medicinos ir farmacijos istorija, Šiaulių farmacijos laboratorija „Galen“, tarpukario farmacijos kompanijomis („SANITAS“, „Ger Ma Po“).

O smalsiausius vaistininkai pakvies susipažinti su senovine tabletavimo mašina. Tai specialus įrenginys, kuris naudojant suspaudimo jėgą miltelius paverčia vienodo dydžio ir storio tabletėmis.

Muziejaus lankymas nemokamas, aplankyti muziejų galima iš anksto užsiregistravus „Valerijono“ arbatinės tel. nr. +370 41 520 738.

Atsiliepimai

Komentuoti