Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

SKULPTŪRA MOTINYSTĖ IR FONTANAI

Paminklai ir skulptūros, Šiauliai

Audio gidas

0:00
0:00

Teikiamos paslaugos vieta

Šiaulių miestas

Šiaulių bulvare galima rasti įvairių formų fontanų, tačiau fontanėliai su skulptūra „Motinystė“ yra vienas didžiausių šeimų su vaikais traukos objektų. Fontanėliai yra tarsi apjuosę, apgaubę skulptūrą, nelyg vaikai glaudžiasi prie motinos. Panašūs į saulės pusrutulius, gal mažus skėčius ar grybukus, vaikams tapo tikra pramoga ir atgaiva karštą vasaros dieną. Fontanėlių autoriai – architektų šeima Rimantas, Rūta ir Giedrė Stuopeliai.

„Norėjome skulptūrą „Motinystė“ padaryti prieinamą ir paliečiamą vaikams“ - , pamena architektė Giedrė Stuopelytė–Mendoza Herrera, "todėl ji iš buvusio fontano baseino buvo įkomponuota ant grindinio. Taip pat ji yra jungiamojoje ašyje su Kaštonų alėja ir skulptūra „Aušra“ kitoje alėjos pusėje. Tikimės, kad ir vaikštinėjantys bulvaru šitą ašį pastebi ir gali pasidžiaugti ir įvertinti Kaštonų alėjos kompoziciją. Vėliau atsirado ir fontanėliai, kuriais siekėme sukurti žaismingą, jaukią ir patrauklią erdvę šeimoms su vaikais“.

Amžinai jauna skulptūra „Motinystė“ (aut. Aloyzas Toleikis) šiemet minės 40-ąjį jubiliejų. Būtent tiek metų praeiviai Šiaulių bulvare regi motiną su kūdikiu. Bronzinė skulptūra pastatyta ant stačiakampio formos pakylos. 2009 m., vykstant bulvaro rekonstrukcijai, performuotas fontanas, o pasodinti želdiniai sukūrė jaukią ir mielą kaimynystę.

Atsiliepimai

Komentuoti