Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

LAUMĖ

Paminklai ir skulptūros, Šiauliai

Teikiamos paslaugos vieta

Šiaulių miestas

Lietuvos Seimas 2017-uosius metus paskelbė Algirdo Juliaus Greimo metais.
A. J. Greimo biografija yra glaudžiai susijusi su Šiaulių miestu – jis 1929–1931 metais Šiauliuose lankė berniukų gimnaziją, 1940–1944 metais mokytojavo mergaičių gimnazijoje ir Prekybos institute. Todėl menininkai ir buvo pakviesti dalyvauti meninių skulptūrinės plastikos akcentų plenere-konkurse, skirtame A. J. Greimo įamžinimui Šiaulių miesto viešosiose erdvėse.

Redos Uogintienės sukurtas skulptūros „Laumė“ projektas skelbtame konkursė užėmė antrąją vietą. Pasaka autorės, laumė atspindi A. J. Greimo semiotinius tyrimus, aiškinat pasakas, liaudies padavimus, ieškant personažų prasmės ir vaizduoja pagoniškos dievybės transformaciją – paukščio (gegutės) virtimą moterimi.

Laumė šiuo atveju – Gegė, kontroliuoja gėrio porcijas žmogaus gyvenime ir nusako likimą. Ne veltui pats Greimas teigė, kad laumė yra pats sudėtingiausias personažas lietuvių mitologijoje.

„Mano skulptūra ne paminklas, meninė moters personažo interpretacija. Man įdomi moters savybė keistis, manipuliuoti, galėti tapti visa kuo. Todėl Laumė nėra galutinė personažo išraiška, o „tarpinė stotelė“ – transformacija – vizuali išraiška vyksmo, kaip vienas personažas virsta kitu... Aš manau, kad apskritai skulptūros paskirtis šiais laikais yra ne tapti paminklais generolams ir skatinti karą, o kurti miesto ir kaimo visuomenei vizualius galvosūkius ar interpretacijas, kad ir romantines... Ir meno kūrinių vertinimas, tarkim – geras ar negeras, kaip sporte yra daugiau propagandistų reikalas ir menotyros ar dialogo tai nekuria...“

Atsiliepimai

Komentuoti