Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

PAMINKLAS POPIEŽIUI JONUI PAULIUI II

Paminklai ir skulptūros, Šiauliai

Audio gidas

0:00
0:00

Garsinis vaizdavimas

0:00
0:00

Teikiamos paslaugos vieta

Šiaulių miestas

Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios šventoriuje pastatytas paminklas popiežiui Jonui Pauliui II. Šį įspūdingą vilniečio skulptoriaus Mindaugo Junčio kūrinį bažnyčiai padovanojo šiauliečių Žuklių šeima.

Tikinčiuosius laiminančio popiežiaus Jono Pauliaus II skulptūra sukurta iš granito ir bronzos. Pjedestalas ir beveik 3 metrų skulptūra sveria per 6 tonas. Skulptūra pastatyta bažnyčios, kurioje per vizitą Lietuvoje 1993 m. rugsėjo 7 d. meldėsi ir ilsėjosi popiežius Jonas Paulius II, kiemelyje.

Šiaulių tikintiesiems popiežiaus apsilankymo neleidžia pamiršti nutikęs stebuklas: popiežius, beklūpėdamas Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje, išsitepė dažais, o prie bažnyčios vėliau pastatytoje skulptūroje pastebėta raudona dėmė – kaip tik toje vietoje, kur popiežius išsitepė.

Skulptūrą popiežiui Jonui Pauliui II padovanojusi Žuklių šeima taip įamžino Anapilin iškeliavusio Alfonso Žuklio valią. Būdamas gyvas, jis ne kartą namiškiams užsimindavęs apie norą įamžinti Šventojo Tėvo vizitą Lietuvoje.

Prie pastato, esančio Vilniaus g. 247, pritvirtinta popiežiaus Jono Pauliaus II vizito Lietuvoje atminimo lenta. Kartu su nauja menine nuoroda ant pastato sienos ji žymi Popiežiaus Jono Pauliaus II tako pradžią. Minint popiežiaus vizito Lietuvoje dvidešimtmetį, Šiaulių miesto taryba takui suteikė Popiežiaus Jono Pauliaus II vardą.

Šiaulių pėsčiųjų bulvare prie susikirtimo su taku pastatytas paminklinis akmuo, žymintis tako vietą ir tarsi rodantis į paminklą popiežiui, pastatytą prie Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios.

Šią paminklinio akcento idėją dar 2008 m. rekonstruojant bulvarą pasiūlė ir vietą jam numatė architektai Stuopeliai. Paminklą sukūrė ir sumontavo skulptorius M. Junčys. Ant jo iškalta citata iš Jono Pauliaus II kalbos: „Nebijokite! Atverkite, plačiai atlapokite vartus Kristui. Atverkite jo gelbėjančiai galiai valstybių sienas, ekonomines ir politines sistemas“.

Šiuo paminkliniu akmeniu užbaigtas popiežiaus vizito Šiauliuose įamžinimas.

Atsiliepimai

Komentuoti