Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

ŠIAULIETIS VERSLININKAS PIJUS: „KUO DAUGIAU TALENTŲ ŠIAULIUOSE – TUO MIESTAS PATRAUKLESNIS INVESTICIJOMS“

Kol buvo rengiamas šis interviu, jo herojus spėjo net perskristi Atlantą, papusryčiauti Britų salyne ir vėl kibti į darbus sostinėje. Neramus gyvenimo būdas ar tiesiog geras visa ko planavimas lėmė tai, kad šiandien iš Šiaulių kilęs Pijus Makarevičius – sėkmingas verslininkas ir nenuilstantis keliautojas?

 

Pijus Šiauliuose baigė Juliaus Janonio gimnaziją, kurios devizas – Res non Verba (darbais ne žodžiais). Panašu, kad ir pats tuo vadovaujasi – jo kompanija „baldai1.lt“ iš pradžių įsitvirtino rinkose, o tik po to visuomenė „sužinojo“, kas vadovauja kompanijai, kokie jos užmojai ir pan. Ar buvo svarbu iš pradžių „stipriai padirbėti“ ir tik po to kalbėti apie nuveiktus darbus? „Manau, kad stebuklų nebūna. Norint daug pasiekti, reikia tiesiog įdėti daug pastangų – tiek darbo, tiek žinių. Mūsų istorija taip pat nėra trumpalaikė sėkmė – susikoncentravę dirbome su komanda daugiau nei 14 metų. Neturime šūkių, kuriais vadovaujamės, tačiau tikime tuo, ką darome bei laikomės savo vertybių – stengiamės būti sąžiningi tiek sau, tiek mūsų klientams bei partneriams“, - teigia P.Makarevičius.

Savo ankstyvąją paauglystę verslininkas praleido Šiauliuose. Po to studijos ir gyvenimas sostinėje. Šiauliuose vis kalbama, o ir matoma, kad jaunimo reikia gerokai paieškoti. Kas pritrauktų į Šiaulius jaunimo arba bent jau neskubintų išvykti? O gal reikia jiems leisti „pasiganyti“ ir tada laukti grįžtant? Pijaus nuomone, technologijų pasaulyje vis mažiau įtakos daro gyvenamoji vieta – nebegalime sakyti, kad Šiauliuose turima daug mažiau galimybių nei, pavyzdžiui, Niujorke ar San Franciske. Šiuolaikinės komunikacijos priemonės sumažina geografinės lokacijos svarbą ir suteikia labai panašias galimybes visiems. O ar pats ryžtųsi verslą kurti ir plėtoti Šiauliuose? „Manau, kad šiai dienai patrauklumas verslui priklauso ne nuo miestų geografijos, o nuo juose augančių talentingų žmonių. Kuo daugiau talentų bus Šiauliuose – tuo patrauklesnis miestas bus investicijoms“, - atsakė „baldai1.lt“ įkūrėjas.

Rašytoja Dalia Staponkutė, kuri ilgus metus gyveno Šiauliuose, dabar gyvena Kipre, viename interviu minėjo, kad Šiauliai – miestas, suteikęs stiprius sparnus. Pijus jai antrina teigdamas, kad šį rašytojos teiginį jam patvirtina vis dažniau sutinkami perspektyvūs žmonės, dirbantys visame pasaulyje, kurių kelionė taip pat prasidėjo Šiauliuose.

Nors į Šiaulius Pijus užsuka retokai – spėja pastebėti besikeičianti miesto veidą: „Užaugau miesto centre, todėl turbūt ši vieta ir kelia daugiausiai sentimentų – ypač atsinaujinantis miesto bulvaras. Kasmet jaučiasi, kad miestas vis gražėja, tvarkoma infrastruktūra bei viešos erdvės. Džiaugiuosi, kad Šiauliai kasmet darosi vis tvarkingesni.“

Ar daug keliaudamas darbo reikalais, „baldai1.lt“ įkūrėjas spėja pamatyti lankomus miestus, šalis? Kaip vyksta laisvalaikio kelionės planavimas? Pijus pasakoja, pusmetį praleidžiantis kelionėse, likusią pusę – Lietuvoje: „Nors didžioji dalis kelionių susijusios su darbu, tačiau lieka laiko ir įdomesnėms vietoms. Nežinau ar net galiu išvykimus iš Lietuvos vadinti kelionėmis – kai nesi prisirišęs prie geografijos ir gali dirbti iš visur, kur yra geras interneto ryšys, tai labiau tampa gyvenimo būdu. Nesu turistinių objektų mėgėjas – labiau patinka pats kelionės procesas. O išvykų planavimas – tikrai įvairus. Mėgstu lankstumą, todėl nakvynes dažnai bookinu (užsakau) tą pačią dieną, juolab ir planai labai dažnai keičiasi. Lėktuvų bilietus taip pat perku iš anksto tik tada, kai tai daug pigiau. Nesu nei tipinis turistas, nei verslo keliautojas – nesu skridęs verslo klase, nei turėjęs bagažo, gal todėl ir planavimo įpročiai kiek kitokie, nei dažnai įprasta.“

Atsiliepimai

Komentuoti