Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

TARPTAUTINIS MADOS DIZAINO ŠOU „VIRUS MADA“

Šventės, festivaliai

Gruodžio 9 d., šeštadienį, 19.00 val. Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre vyks tarptautinis mados dizaino šou „Virus mada“.

Bilietai: https://shorturl.at/MVX06

„VIRUS MADA“ – didžiausias ir svarbiausias mados šou Šiaurės Lietuvoje! Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre vyksiantis tarptautinis mados dizaino šou VIRUS MADA žiūrovus stebins, džiugins ir provokuos mados dizaino naujovėmis, drąsiomis idėjomis ir estetiniais sprendimais. Lenkijos, Ukrainos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos dizainerių kolekcijos atskleis šiuolaikinės mados tendencijas, kūrybinius manifestus, aktualizuojančius žmogaus teisių, diskriminacijos, žmogaus ir gamtos ryšio, karo, vartotojiškumo, tvarumo, religijos, saviirionijos, vaikystės prisiminimų ir ateities pasaulio problematiką. Daugelis kolekcijų – įvairių Europos mados savaičių nugalėtojos ar nominantės.

„VIRUS MADA“ – tai ne tik kolekcijų pristatymai. Tai ir performatyvūs meniniai pasirodymai. Šou metu šokėjų duetas iš Italijos atliks performansą „COME NEVE“, kurio koncepciją ir choreografiją sukūrė Adriano Bolognino. Šis performansas – tai asmeninės gerovės jausmo virsmas į šokį. Tai nuostabus ir meistriškas darbas, kuriame susipina bendruomeniškumo idėja, kūno plastika ir nertų kostiumų grožis. Siūlas virsta suknele, judesys – šokiu, o visas vaizdas – nuostabiu reginiu.

Vakaro metu taip pat bus pristatyta Neringos Poškutės-Jukumienės Ir Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentų performatyvi juvelyrikos kolekcija „Puo/-das – Puo/-šalas“. Šią kolekciją sudaro emaliuotų puodų fragmentai, kuriems suteikta puošybinė funkcija. Autorės darbas buvo pastebėtas ir įvertintas tarptautinėje šiuolaikinės juvelyrikos platformoje, publikuotas tarp 25 geriausių ready-made juvelyrikos kūrėjų darbų.

Ryškų, spalvingą ir konceptualų VIRUS MADOS šou savo muzikinėmis vibracijomis kaitins puikusis kompozitorius Antanas Jasenka ir Co.

Meno ir mados šou vyks Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre – renginys čia sugrįžta jau ketvirtą kartą, nes ši įspūdinga sportinės architektūros ir meno jungtis suteikia mados kolekcijoms naujų prasmių.

_ _ _

Renginys yra šiuolaikinio meno ir mados festivalio „VIRUS’28“ dalis.

Festivalį finansuoja – Šiaulių miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba

Organizatorė – Šiaulių dailės galerija

Pagrindinis informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija

Partneriai ir rėmėjai: naujienų portalas „Etaplius“, AB „Šiaulių bankas“, UAB „Laurema“, UAB „Gorila reklama“, AB „Vilniaus Pergalė, „Soya Asia“, KĮ „Polifonija“, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiaulių Didždvario gimnazija, Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centras, MO muziejus, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Šiaulių valstybinė kolegija, Šiaulių technologijų mokymo centras, šokio trupė „NUEPIKO“, Vilniaus dailės akademija, Vilniaus dizaino kolegija, Krokuvos meno mokyklos, Krokuvos mados savaitė, Estijos dailės akademija, Latvijos dailės akademija, UAB „Virginijus ir Ko“, Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykla, Lvivo mados savaitė

Festivalio dizaino autorius – Marius Žalneravičius