Šiaulių turizmo informacijos centras

Susitikimas su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatėmis Egle Ridikaite ir Agne Narušyte

Kiti renginiai

Rugsėjo 29 d., penktadienį, 17 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Didžiojoje skaitykloje vyks susitikimas su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatėmis Egle Ridikaite ir Agne Narušyte. Susitikimo tema – šiuolaikinės kultūros refleksija ir moters vaidmuo meno įtakai.

Agnė Narušytė – dailės ir fotografijos kritikė, kuratorė, Vilniaus dailės akademijos profesorė, Lietuvos kultūros tyrimų instituto mokslo darbuotoja, savaitraščio „7 meno dienos“ redaktorė, nuolat rašanti komentarus LRT radijo laidai „Kultūros savaitė“. Paskelbė šias monografijas: „Nuobodulio estetika Lietuvos fotografijoje“ (Vilnius: VDA, 2008), „Lietuvos fotografija: 1990–2010“ (Vilnius: Baltos lankos, 2011), „Camera obscura: Lietuvos fotografija 1839–1945“ (kartu su Margarita Matulyte, Vilnius: VDA, 2016), „Chronometrai. Įsivaizduoti laiką: chronopolitika, heterochronija ir greitėjančio pasaulio patirtys Lietuvos mene“ (Vilnius: VDA, 2021). A. Narušytei Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija 2021 metais skirta už vertybišką šiuolaikinės kultūros refleksiją.

Menininkė Eglė Ridikaitė išsiskiria savita tapybos koncepcija ir monumentalia kasdienybės poetika. Į paveikslus perkeldama jai svarbius, o kitiems nereikšmingus radinius ji prikelia bendras patirtis kaip kodą susikalbėti. 18 dalių ciklas „Palikimas (babutas skarialas)“ 2014 m. meno mugėje „Art Vilnius“ E. Ridikaitei pelnė geriausios menininkės titulą. 2018 m. Vyriausybės kultūros ir meno premija įvertintas 25 paveikslų ciklas „Kultūringos grindys“ įkvėpė vilniečius patyrinėti XIX a. pabaigos–XX a. pradžios pastatų laiptinių istorijas. 2020 m. Eglė Ridikaitė tapo Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate „už kultūros paveldo aktualizavimą šiuolaikinėje tapyboje“ – ne tik lietuviško, bet ir žydiško, ne tik istorinio, bet ir šiandieninio. Apdovanojimai nepakeitė Eglės noro toliau ieškoti ir kitiems atverti tai, kas nematoma, pamiršta, nutylėta: sugriautos sinagogos kolonas kaip užkastus mėnulius, ankštą mirštančiosios kambarėlį, eglute sudėtų plytelių grindinį, paveiksle tampantį mišku. Tai nesibaigianti kelionė tapybos skaidrėjimo link.

Šis renginys – ŠAVB projekto „Lietuvos nacionalinių meno ir kultūros premijų laureatai Šiauliuose“ renginių ciklo dalis. Projektą iš dalies finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.

RENGINYS NEMOKAMAS

Renginys bus fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kitose medijose.