Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

ŠIUOLAIKINIO MENO IR MADOS FESTIVALIS „VIRUS'28“

Šventės, festivaliai

Lapkričio 3 d. – gruodžio 9 d. Šiaulių dailės galerija kviečia aktyviai dalyvauti šiuolaikinio meno ir mados festivalyje „VIRUS’28“!

 

PROGRAMA:

2023 11 03 | 17.30 val. (Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

TEMINĖS TAPYBOS PARODOS „I MAESTRI DEL MACABRO“ („PAMĖKLIŲ MEISTRAI“) ATIDARYMAS.

Parodos autoriai: Jonas Gasiūnas (LT), Kaido Ole (EE). Parodos koordinatorė – Brigita Gelžinytė.

Kaido Ole‘s ir Jono Gasiūno tandemas bendroje parodoje išbando save jau ketvirtą kartą. Net ir būdami visiškai skirtingos raiškos menininkai, jie kaskart susitinka ten, kur natūra ima nebeatpažinti pati savęs, kur atsiranda sąmoningo blefo būtinybė, kur bet koks autentiškumo pėdsakas demaskuoja pats save, kur forma, stilius ir žanras nebeleidžia pasitikėti. Tuo tarpu Gasiūno milžinas „Pabėgėlis“ jau net nebežino, kur esąs. Pastarojo darbuose šią makabrišką jauseną išduoda pastanga savaip išardyti klasikinės koloristinės tapybos hierarchiją: abstraktus, amžinai besisklaidantis juodas dūmas čia lieka vienintelis siužetą kuriantis  personažas, vienintelis medžiagiškumo pėdsakas, tiek pat slepiantis tuštumą, kiek ją išjuokiantis.

Artėdami prie kone sakralaus absurdo būsenos, šių menininkų darbai išryškina tą pilkąją zoną, kurioje atsiduriame nuolat derėdamiesi su tikrove – tarp atsidavimo ir ciniško neigimo, tarp naivaus optimizmo ir aiškaus pralaimėjimo.

Parodos atidarymo performansų programa: B. Rudys „Magenta PantALone“, R. ir A. Uogintai „Paprasta istorija“, G. Gascevičius „Hiper Super Liuks“, R. Stonkutė ir S. Woozy „Gaüsos“.

Vakaro DJ – Į_DUBA.

Paroda veiks iki lapkričio 25 d.

 

2023 11 07 | 18.00 val. (Valstybinio Šiaulių dramos teatro Mažoji salė, Tilžės g. 155)

KAUNO ŠOKIO TEATRO „AURA“ SPEKTAKLIS „SUŽEISTAS ELNIAS“

Nuoroda į bilietus: https://shorturl.at/hoxM1

Šokio spektaklį „Sužeistas elnias“ įkvėpė dailininkės Fridos Kahlo to paties pavadinimo paveikslas, simbolizuojantis nusivylimą ir emocijas, kylančias iš fizinių kančių ir negailestingo likimo. Nuolat kęsdama jaunystėje per tramvajaus avariją nepagydomai sužalotos kojos skausmus, kartu su savo vyru Diego’u Rivera menininkė nugyveno išskirtinai spalvingą gyvenimą ir paliko įspūdingą meno kūrinių kolekciją. Spektaklio kūrėjai tikisi, kad jų choreografiniai ieškojimai leis susitapatinti su aistringus santykius puoselėjusia menininkų pora, pasisemti troškimo gyventi bei praturtinti savąjį „aš“.

Šokėjai: Clara Giambino ir Diego Alcalá (org. Blake Seidel)

Apšvietimas: Vladimiras Šerstabojevas

Kostiumai: Kristina Čyžiūtė-Svirskienė

Teatro meno vadovė: Birutė Letukaitė

Trukmė: 40 min.

 

 

2023 11 09 | 18.00 val. (Valstybinio Šiaulių dramos teatro Didžioji salė, Tilžės g. 155)

KAUNO ŠOKIO TEATRO „AURA“ SPEKTAKLIS „SODAS 4.12°“.

Nuoroda į bilietus: https://shorturl.at/qFHI3

NASA kosmoso platybėse aptiko naują, gėlės žiedo formos ūkų darinį – planetą. Tai ir buvo inspiracija japonų audiovizualinių menų kūrėjui Arai Tatsuru sukurti video instaliaciją „Thermo“. Visatos ir ekosistemos istorijoje dažnai minimos gėlių formos. Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklyje „Sodas 4.12°“ gėlių ornamentikoje skleidžiasi žmonijos išgyvenimai ir patirtys.

 

Režisūra ir choreografija: Birutė Letukaitė

Videografija ir garsas: Arai Tatsuru

Garso redaktorius: Robert Przybyl

Šviesų dailininkas: Vilius Vilutis

Kostiumų dailininkė: Kristina Čyžiūtė Svirskienė

Spektaklio asistentas ir repetitorius: Robert Przybyl

Šokėjai: Ester Bega, Heung Won Lee, Julija Strupaitė, Marine Fernandez, Pepe Jaimes, Susanna Maggio, Diego, Jed Nagales, Dalila Tiraboschi, Nanaho Kugawa, Faile Sol

Teatro meno vadovė: Birutė Letukaitė

Trukmė: 50 min.

 

 

2023 11 16 | 18.00 val. (Šiaulių Didždvario gimnazijos Sporto salė, Vilniaus g. 188)

ŠOKIO TRUPĖS „NUEPIKO“ SPEKTAKLIS „4 VIKTORAI“.

Renginys nemokamas. Vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija: bit.ly/3rFcHaB

Šokio ir cirko spektaklis, kurio ašimi tampa Olimpinių žaidynių dvasia – olimpinė ugnis, olimpiniai žiedai, šventė, vieningumas ir tuo pačiu noras tapti tuo vieninteliu nugalėtoju. Bet kas, jeigu olimpinių žaidynių ašimi būtų ne sportas ar konkrečios sporto šakos, o šokis, cirkas, žaismingas, kūrybiškas požiūris į judesio žaidimus ir į sporto fenomeną apskritai?

Savita sporto šakų interpretacija, žaismingumo ir išradingumo svarba ieškant naujų būdų, taisyklių kaip konkuruoti ir bendradarbiauti, veikti po vieną ir grupėje. Kaip ir už kiekvieno profesionalaus atleto, taip ir už kiekvieno šiame spektaklyje veikiančio atlikėjo esti individualūs ir saviti žmonės, su savomis istorijomis, motyvais ir intencijomis.

„4 Viktorai“ – tai ne tik anonimiška ir abstrakti sporto fenomeno interpretacija per šokį ir cirką, bet tuo pačiu priminimas visiems mums, jog kūrybiškumo ir žaismės dėka kiekvienas galime išskleisti savo unikalų potencialą. Jog esame nugalėtojai. Viktorai.

Trukmė: 45 min.
Rekomenduojamas amžius: N-5
Idėja ir atlikimas: Adrian Carlo Bibiano, Andrius Stakelė, Džiugas Kunsmanas, Marius Pinigis
Muzikinis takelis: Andrius Stakelė

 

2023 11 17 | 18.00 val. (Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

FESTIVALIO „SCANORAMA“ PREMJERA. KINO FILMAS „MODERNUS BUTAS“.

Bilieto kaina – 5 Eur, su nuolaida – 3 Eur.

Menininkas Dainius Liškevičius įsileidžia į savo gyvenamąją erdvę, kurioje trinasi ribos tarp kasdienybės ir kūrybos. Namų video filmai ir dokumentinė medžiaga iš šiandienos kuria vientisą filmo audinį, kuriame menininko butas tampa pagrindiniu veikėju. Jame skleidžiasi ne vien kūrėjo, bet ir jo šeimos kasdienybės pasaulis. Šiame mikrokosmose galime stebėti kaip įprasti veiksmai – eglutės nupuošimo ritualas, vakarėliai, buto perstatymas, piešinių atranka, arbatos gėrimas – ima transformuotis į performansus, privati erdvė virsta scena, o šeimos nariai –  veikėjais. Šalia menininko kūrybos istorijos plėtojasi ir paslaptinga paties buto istorija.

Dainius Liškevičius – vizualiojo meno kūrėjas. Vienas aktyviausių Lietuvos „lūžio kartos” menininkų, ženkliai prisidėjusių prie dailės raiškos atsinaujinimo po nepriklausomybės atkūrimo. Kuria instaliacijos, fotografijos, performanso, videomeno ir kitose srityse. Atstovavo Lietuvai 56-oje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje, kurioje pristatė projektą „Muziejus“. Pelnė nacionalinę kultūros ir meno premiją.

Režisierius: Dainius Liškevičius

Scenarijaus autorius: Dainius Liškevičius

Operatorius: Vilius Mačiulskis

Kompozitorius: Linas Rimša

Prodiuserė: Dagnė Vildžiūnaitė

Trukmė: 75 min.

 

 

2023 11 23 | 19.00 val. (kavinė „Coffas“, Vilniaus g. 136)

SLEMO VARŽYTUVĖS.

Renginys nemokamas. Registracija skaitovams: bit.ly/48TovGX

Slemas – tai poezijos varžytuvės, kurių metu poetai atlieka savo parašytus kūrinius prieš gyvą auditoriją, kuri vertina poetų pasirodymus. Slemo poezijoje svarbu atlikimas, sakytinio žodžio įtaigumas ir poeto gebėjimas savo pasirodymu pritraukti auditorijos dėmesį, tad vertinamas ne tik tekstas, bet visa ko dermė.

Nori dalyvauti?

Informacija skaitovams:

– tik autoriniai tekstai (aliuzijoms ir postmodernui – taip);

– pasirodymo laikas skaitytojui – 3 min (visos jos – tik jums, tad pasimėgaukit);

– skaitytojai pasiruošia trims etapams;

– teksto formatas ar žanras neturi apribojimų;

– rekvizitams ir instrumentams – ne.

 

2023 11 29 | 18.00 val. (Valstybinio Šiaulių dramos teatro Mažoji salė, Tilžės g. 155)

MUZIKINIS PERFORMANSAS „SPORTO GRUPĖ“.

Nuoroda į bilietus: https://shorturl.at/kAKQV

Muzikinio performanso „Sporto grupė“ idėja gimė sporto salėje, žaidžiant krepšinį. Įsiklausius į nesinchroniškai mušinėjamų kamuolių garsus, komandos narių šūksnius – visa tai suskambo kaip vienas didelis nesurežisuotas koncertas, – taip kilo akstinas pradėti penkerius metus trukusią kelionę į „muzikos per sportą“ bei „sporto per muziką“ tyrimą.

Iš sporto salėse, aikštelėse, tinklaraščiuose, video dienoraščiuose bei reklamos skelbimuose atrastų patirčių nuotrupų išaugęs kūrinys prisiliečia prie šiuolaikinio žmogaus potyrių pasaulyje, kuriame vadovaujamasi saviieškos, savikūros ir nuolatinio tobulinimosi „dėsniais“. Viena vertus, toks didelis dėmesys individualumui, kūno ir vidiniam grožiui – visuomenės raidos ir aukštos kultūros ženklas. Kita vertus, kai savirealizaciją suprantame kaip veikti, o ne būti – galbūt tai virsta dar vienu streso ir egzistencinio nerimo šaltiniu?

„Sporto grupės“ žaidime susilydo įvairios sporto pasaulio taisyklės ir įvaizdžiai. Tvankioje, treniruotų kūnų, jų pulsuojančių gyslų ir smilkinių persmelktoje erdvėje sukasi šešių DIY[1] instrumentų ansamblis. Įvairioms raumenų grupėms skirti treniruokliai suskamba kaip unikalūs muzikiniai instrumentai.

Idėja: Gabrielė Labanauskaitė

Koncepcija: Gailė Griciūtė, Viktorija Damerell

Tekstai: Gabrielė Labanauskaitė, Viktorija Damerell

Muzika: Gailė Griciūtė

Veiksmas: Greta Štiormer, Viktorija Damerell

Scenografija ir kostiumai: Viktorija Damerell

Instrumentų dizainas ir inžinerija: Sholto Dobie

Instrumentų gamyba: Rufcuts Studio

Kostiumų gamyba: Suoma Pilinkutė

Šviesos: Julius Kuršis

Garsas: Ignas Juzokas

Sporto grupė: Vaidas Bartušas, Denisas Kolomyckis, Justina Mykolaitytė, Agnė Semenovičiūtė, Jūra Elena Šedytė, Gintarė Šmigelskytė

Prodiuseris: VšĮ „Operomanija“

Trukmė: 60 min.

 

2023 11 30 | 17.30 val. (Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

TEMINĖ PARODA „PIRMAPRADIS DANGUS“.

Parodos kuratorė – Skaidra Trilupaitytė. Architektas – Vladas Balsys. Dalyviai: Kristina Inčiūraitė, Matas Janušonis, Nežinomas dailininkas, Maximilianas Oprishka, Lili Paškauskaitė, Artūras Raila, Mantas Talmantas, Skaidra Trilupaitytė ir Tomas Andrijauskas, Leonas Katinas, Vitalijus Butyrinas.

Šios parodos autorių kūriniuose aktualizuojamas lokalus jaukusis dangus ir globalūs, ne vien kraštą, o ištisus kontinentus aprėpiantys orų, biosferos ir klimato pokyčiai, taip pat permąstomas nacionalinės oro erdvės daugiaprasmiškumas. Atkreipiamas dėmesys į „amžinuosius“ astronominius pavidalus ir virš mūsų tvyrančios “beribės erdvės” galimybes, tačiau atsižvelgiama ir į grėsmes, galimai netikėtai iš dangaus pasirodysiančius ar ten mus pasitiksiančius pavojus. Deja, tam tikrų sistemų fluktuacijos yra anapus mūsų suvokimo, jos niekaip nepagaunamos biologinio kūno pojūčiais ir negali būti apibūdinamos kaip akimi fiksuojami reiškiniai. Taigi tenka pasitelkti vaizduotę. 

RODION PETROFF „GRUPINĖ PARODA“.

Sugalvota ir įgyvendinta grupinė vieno autoriaus paroda skamba kaip oksimoronas, bet atėję į parodų erdves būtent tai ir pamatysite: vienas autorius pažadina savyje daug menininkų ir jų darbus sujungia į konceptualią visumą. Šioje parodoje autorius tęsia savo darbų ciklą “Abejonės ir ginčai” ir pristato kaip jau matytus, taip ir per pastaruosius du metus sukurtus darbus – tapybą ir meno objektus. Lyg skirtingų autorių sukurtuose darbuose įžvelgiamas vienas svarbiausių R. Petrov kūrybos bruožų – savo meno kalboje autorius dažnai pasitelkia ironiją, alegoriją, o kartais artėja prie absurdo ribos. Žiūrovui kas kart metamas iššūkis kvestionuoti matomą vaizdą, pabandyti įminti sociokultūrinių kodų mįsles bei nuspręsti kaip pasielgti su mazgais, surištais iš darbų pavadinimų ir paveiksluose pavaizduotų motyvų – atrišti ar nukirsti.

Parodos atidarymo metu muzikinį performansą atliks Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“.

Vakaro DJ – Į_DUBA.

Paroda veiks iki gruodžio 16 d.

 

2023 12 01 | 18.00 val. (Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

„POLIFONIJOS“ PREMJERA „AUŠRA FOUCAULT ŠEŠĖLYJE“.

Nuoroda į bilietus: https://shorturl.at/ejqQY

Muzikinio spektaklio-performanso metu scenoje apmąstoma šiuolaikinio individo, tapusio savo paties pavergimo principu, drama. Nuo pašalinio stebėtojo akių pailsėti galima, tačiau kaip išvengti nuolatos disciplinuojančio ir negailestingai kiekvieną neatitikimą sistemai, etalonui, fiksuojančio savo paties žvilgsnio nukreipto tiesiai į save? Noras būti geriausia savo paties versija, siekimas be atvangos nuolat būti produktyviu, nei akimirkai nestabtelėjanti mikro galios tinklų cirkuliacija, perdegimas, neviltis ir daugybė su šiomis temomis susijusių niuansų, tokių pažįstamų šiuolaikiniam žmogui, skirtingomis variacijomis nuskamba šio pasirodymo metu. 

Organizatorius: Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“

Tekstas: Michael Foucault, Aušra Kaziliūnaitė

Muzika: Kristupas Bubnelis

Režisūra: Augustas Gornatkevičius

Video: Ūla Valentaitė, Karolina Latvytė Bibiano

Choreografija: Denisas Kolomyckis

Scenografija: Liudvikas Kesminas, Barbora Matonytė

Atlikėjai: Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis), Percussion duo Per Giunt: Guntars Freibergs (Latvija) ir Pavel Giunter (Lietuva), aktorė Ligita Kondrotaitė

Dirigentas: Povilas Vanžodis

Rėmėjai: Lietuvos kultūros ministerija, LATGA, Lietuvos kompozitorių sąjunga

 

2023 12 09 | 19.00 val. (Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centras S. Daukanto g. 25)

TARPTAUTINIS MADOS DIZAINO ŠOU „VIRUS MADA / VIRUS FASHION“.

Nuoroda į bilietus: https://shorturl.at/MVX06

„VIRUS MADA“ – didžiausias ir svarbiausias mados šou Šiaurės Lietuvoje! Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre vyksiantis tarptautinis mados dizaino šou VIRUS MADA žiūrovus stebins, džiugins ir provokuos mados dizaino naujovėmis, drąsiomis idėjomis ir estetiniais sprendimais. Lenkijos, Ukrainos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos dizainerių kolekcijos atskleis šiuolaikinės mados tendencijas, kūrybinius manifestus, aktualizuojančius žmogaus teisių, diskriminacijos, žmogaus ir gamtos ryšio, karo, vartotojiškumo, tvarumo, religijos, saviirionijos, vaikystės prisiminimų ir ateities pasaulio problematiką. Daugelis kolekcijų – įvairių Europos mados savaičių nugalėtojos ar nominantės.

Vakaro metu Italijos šokio duetas pristatys performansą „COME NEVE“. Choreografija ir koncepcija – Adriano Bolognino (Italija).

Bus pristatyta Neringos Poškutės-Jukumienės ir VDA Telšių fakulteto Metalo meno ir juvelyrikos programos studentų performatyvi šiuolaikinės juvelyrikos kolekcija „Puo/-das – Puo/-šalas“.

Muzikinę nuotaiką kurs kompozitorius Antanas Jasenka ir Co.

 

_ _ _

 

Festivalį finansuoja – Šiaulių miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba

Organizatorė – Šiaulių dailės galerija

Pagrindinis informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija

Partneriai ir rėmėjai: naujienų portalas „Etaplius“, AB „Šiaulių bankas“, UAB „Laurema“, UAB „Gorila reklama“, AB „Vilniaus Pergalė, „Soya Asia“, KĮ „Polifonija“, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiaulių Didždvario gimnazija, Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centras, MO muziejus, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Šiaulių valstybinė kolegija, Šiaulių technologijų mokymo centras, šokio trupė „NUEPIKO“, Vilniaus dailės akademija, Vilniaus dizaino kolegija, Krokuvos meno mokyklos, Krokuvos mados savaitė, Estijos dailės akademija, Latvijos dailės akademija, UAB „Virginijus ir Ko“, Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykla, Lvivo mados savaitė

Festivalio dizaino autorius – Marius Žalneravičius