Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų įteikimo vakaras

Kiti renginiai

2021 m. gruodžio 9 d. 18 val. Šiaulių kultūros centro Didžiojoje salėje (Aušros al. 31) vyks Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų įteikimo vakaras.

Programoje:

2021 metų kultūros ir meno premijų laureatų paskelbimas ir premijų įteikimas.

2022 metų jaunųjų menininkų stipendininkų paskelbimas.

Šiuolaikinės muzikos ir šokio koliažas „Esamasis laikas“. Atlieka Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus),

Šeiko šokio teatras (meno vadovė Agnija Šeiko).

Renginio vedėja Raimonda Sližienė.

 

Įėjimas tik su kvietimais! Kvietimus bus galima pasiimti Šiaulių kultūros centro kasoje nuo gruodžio 2 d. 10 val.!

Vietų skaičius ribotas. Į koncertą bus įleidžiami tik asmenys, turintys galimybių pasą! Koncerto metu būtina laikytis visų saugumo reikalavimų, kuriuos nurodo Lietuvos Respublikos Vyriausybė.


Daugiau informacijos: www.saule.lt, www.siauliai.lt ir Koncertų salės „Saulė“ feisbuko paskyroje.

 

Rengėjas Šiaulių miesto savivaldybė.

Organizatorius Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“.

Partneris Šiaulių kultūros centras.

Informaciniai partneriai: Etaplius, Miesto naujienos.

------------------------------------------

Daugiau apie projektą:

Esamasis laikas kiekvieną akimirką tampa praeitimi, tačiau žmogaus gyvenimo laikas, filosofiškai žvelgiant, iki pat pabaigos lieka esamuoju, gyvenančiu mumyse. Muzikos ir šokio koliažas – tai šiuolaikinės lietuvių muzikos ir šokio žemėlapis, atskleidžiantis penkių kompozitorių ir penkių choreografų laiko patirtis santykyje su dabartimi.

Praėję kultūros metai buvo itin sėkmingi Lietuvos menininkėms moterims, kurios savo srityse pripažintos geriausiomis pasaulyje. Būtent jų sėkmė padiktavo idėją suburti šiuolaikinės muzikos ir šokio kūrėjas viename projekte, kuris publikai plačiau pristatytų jų darbus. Projekto koloritą papildo ir dviejų vyrų – kompozitoriaus ir choreografo – kūriniai, skirti moterims, tirpdantys lyčių stereotipus.

Koliažą sudaro aktualiausi šiuolaikinės muzikos ir šokio kūrėjų darbai. Tai skirtinga kūrybos stilistika pasižyminčių kompozitorių Ramintos Šerkšnytės, Žibuoklės Martinaitytės, Justinos Repečkaitės, Loretos Narvilaitės ir ką tik amžinybėn iškeliavusio Vidmanto Bartulio muzikos kūriniai. Jiems šokio miniatiūras sukūrė įvairių kartų ir mokyklų choreografai Lora Juodkaitė, Oksana Griaznova, Aira Naginevičiūtė, Aušra Krasauskaitė, Agnija Šeiko ir Lukas Karvelis.

Muzikos kūrinius atlieka Klaipėdos kamerinis orkestras, kuriam vadovauja ir solo violončele griežia Mindaugas Bačkus. Choreografų menines vizijas įgyvendina Šeiko šokio teatro šokėjai.

Šis projektas yra Klaipėdos koncertų salės ir Šeiko šokio teatro koprodukcija.

-------------------------------------------

Mieli lankytojai,

dalyvaudami renginiuose, neprieštaraujate, kad jie gali būti filmuojami ar fotografuojami, o jų nuotraukos viešinamos koncertų salės „Saulė“ internetinėje svetainėje, žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose.