Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyks Evos Tombak knygos „Ar čia kas nors yra?“ pristatymas

Kiti renginiai

Gruodžio 7 d., antradienį, 17 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje vyks susitikimas su rašytoja Eva Tombak ir jos knygos „Ar čia kas nors yra?“ pristatymas.

 

Renginį moderuos žurnalistė, rašytoja Nijolė Koskienė.

 

Apie rašytoją

Prašau nevadinkite mane legendine žurnalų „Ieva“ ir „Cosmopolitan“ redaktore. Legendos – praeitis, aš – dabartis.

Savo dabartį aš realizuoju rašymu.

Rašymas – mano inkaras, įžeminantis minčių ir jausmų vėjus bei debesis.

Rašymas – mano detoksas, kuris išvalo ir išlaisvina.

Rašymas – mano rėmas, kuris auklėja mano chaotišką prigimtį.

Rašymas – mano irklas, kuriuo irkluoju nežinomybės upę.

 

Apie knygą

„Ar čia kas nors yra?“ – tai mano aštuntoji knyga. Jai apibūdinti turbūt geriausiai tiktų maginio realizmo žanras. Tai dokumentinis tyrimas, dokumentinė publicistika mokslo ir dvasingumo, mistinių reiškinių tema. Knyga sudaryta iš trijų dalių: pirmoji – man papasakotos autentiškos mistinės patirtys; antroji – haliucinogenų sužadintų psichikos būsenų potyriai, kuriais pasidalino šių patirčių ieškantys ir pakomentavo psichiatras, psichologas, toksikologas; trečioji – pašnekesiai su mokslininkais, gydytojais, psichologais, astrologais, socialiai aktyviais žmonėmis apie mistines patirtis, smegenis ir mirties paradoksus.

 

Apie temą

Aš nebandau mušti įvarčio nė į vienus vartus, tiesiog viešinu ir mistikos apologetų, ir jos skeptikų nuomonę. Stengiuosi parodyti kiekvieną magiškos nežinomybės krištolinio rutulio briaunų blyksnį ir tokiu būdu sudrumsti nuostatas, sužadinti smalsumą ir… abejonę.

Mistinės patirtys pažadina tai, ko negali duoti jutimo organai. Vieni tai vadina Dievo pajauta, kiti vieniu, treti – sinchronizacija. Aš tai vadinu mirksniu, kuriame atsispindi amžinybė.

Šiandien man atrodo, kad viskas, ką rašiau iki šiol, buvo tik apšilimas, žodžių jaukinimas, rašymo testavimas. Tikrą kūrinį aš pagimdžiau dabar. Mėgindama atsakyti į klausimą: „Ar čia kas nors yra?“

 

Būtina išankstinė registracija INTERNETU arba prieš renginį bibliotekoje!

Renginio metu prašome laikytis nustatytų saugumo reikalavimų. Su savimi reikia turėti Galimybių pasą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Renginys nemokamas.