Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Šeimos diena muziejuje

Ekskursijos

Kviečiame skirti sekmadienius žaismingam laikui su šeima muziejuose. Kiekvieną mėnesį kviečiame Jus į „Šeimos dieną muziejuje”, kurios metu galite dalyvauti dominančioje veikloje ir daugiau sužinoti apie edukacijos temą, pasigaminti rankdarbį arba pasivaikščioti su gidu muziejaus erdvėse.

2024 m. birželio 16 d., sekmadienį, jūsų lauks dvi veiklos Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose.
Būtina išankstinė registracija nurodytais telefonais arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/SLct7
Kaina pasirinktame užsiėmime: suaugusiajam – 3 Eur, su nuolaida – 1,50 Eur (nuolaidos taikomos vaikams, moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems).

Birželio 16 d., sekmadienį:

12 val. Pasaka iš vinilinės plokštelės bei trumpa ekskursija.
Radijo ir televizijos muziejus (Vilniaus g. 174, Šiauliai).

Pasakos – gražus mūsų vaikystės atsiminimas, o neretas pamena, kad stebuklingų herojų ir nuotykių kupinas istorijas jiems ne tik skaitė tėvai ar seneliai – pasakų įrašai sklido iš patefono.
Viniline plokštele vadinama analoginio garso laikmena diske, ant kurio išraižytas pagal garso bangą kintantis spiralinis griovelis. Tokiose plokštelėse lietuviškai įrašytos pasakos kelis praėjusio amžiaus dešimtmečius buvo viena smagiausių vaikų vakaro pramogų.
Susitikimo metu klausysimės pasakos iš vinilinės plokštelės, po to dalinsimės įspūdžiais ir susižinosi kaip atsirado garso įrašai. Muziejaus ekspozicijoje pamatysite skirtingais laikotarpiais pagamintus veikiančius televizijos imtuvus, grojančius mechaninius patefonus, elektrofonus, magnetofonus.

Registracija tel. (8 41) 52 43 99 arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/SLct7

13 val. Vasaros sutiktuvių fotosesija šeimoms edukacijoje „Fotografo asistentas“.
Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140, Šiauliai).

Fotografas – tai fotostudijos šeimininkas. Čia jis tyrinėja šviesą, kuria subtilų santykį su fotografuojamu modeliu, įkvepia gyvybę statiškiems objektams meistriškai valdydamas šviesas. Valdyti šviesą – nelengva, bet labai įdomi užduotis. Fotografas žino įvairius apšvietimo būdus, jų kuriamus efektus ir praktiškai juos naudoja dirbdamas studijoje.
Tapkite fotografo asistentu, pasitikite vasarą, mokslo metų pabaigtuves ir laukiantį nuotaikingą atostogų laikotarpį šeimyninėje fotosesijoje!
Po užsiėmimo edukacijos dalyviams nuotraukos perduodamos skaitmeniniu formatu.

Registracija tel. (841) 52 43 93 arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/SLct7