Sandros Bernotaitės knygos „Akys chimeros“ pristatymas

Kiti renginiai

Birželio 27 d. 17.30 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Didžiojoje skaitykloje (III a.) vyks Sandros Bernotaitės knygos „Akys chimeros“ pristatymas. Renginį moderuos literatūrologė Dalia Jakaitė. 

Trečiasis Sandros Bernotaitės (g. 1975) romanas „Akys chimeros“ pasakoja apie tikrą įvykį vieną konkrečią dieną – 1939 m. liepos 25-ąją. Antrojo pasaulinio karo išvakarėse iš Kauno prieplaukos į Gelgaudiškį garlaiviu „Klaipėda“ išjuda jungtinė lenkų ir lietuvių kultūros atstovų grupė. Tikrų istorinių įvykių fone – žaižaruojanti to meto kasdienybė ir sudėtingo likimo rašytojų kompanija. Susitinka du veikėjai: Salomėja Nėris ir Jonas Kossu-Aleksandravičius (Aistis). 

Kilusi iš Šiaulių, S. Bernotaitė studijavo ir gyveno Vilniuje, išvyko į Australiją ir po dešimties metų grįžusi į Lietuvą apsigyveno Kaune. Ji ne tik kuria, bet ir rašo tekstus fotografijos, dailės parodoms, užsiima publicistika, dramaturgija, dėsto komunikacijos ir kūrybinio rašymo dalykus, remia ir skatina kitus rašytojus.  

Lietuvoje besilankanti lenkų rašytojų grupė pakviesta diplomatiškai viešnagei, tačiau svečiai gauna daugiau, negu tikėjosi, ir tikrai ne to, ko tikėjosi. Mums šis jų nuotykis, neeilinis romanas šiuolaikiniame lietuvių literatūros lauke, sukels daug juoko ir šelmiško malonumo skaitant. 

Violeta Kelertienė, literatūrologė  

 

Renginio metu bus galimybė įsigyti pristatomą knygą su autorės autografu.