Šiaulių turizmo informacijos centras

RESURREXIT festivalio atidarymo koncertas

Šventės, festivaliai

Šiemet įvyks jubiliejinis – 40-tasis festivalis. Velykų savaitės metu tradiciškai organizuojamas renginys iki šiol yra viena seniausių, didžiausių ir svarbiausių muzikinių švenčių visoje Šiaurės Lietuvoje.  Festivaliu „Resurrexit“ siekiama atkreipti dėmesį į tikrąsias vertybes, išsaugoti pagarbą praeičiai, o reikšmingas, renginio ilgaamžiškumą ir reikalingumą liudijantis, jubiliejus įpareigoja organizatorius ieškoti įvairovės ir naujovių, leisiančių festivalį pakylėti į dar aukštesnį lygmenį.

Balandžio 10 d. 19 val. Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia 

FESTIVALIO ATIDARYMO KONCERTAS

ŠIAULIŲ VALSTYBINIS KAMERINIS CHORAS „POLIFONIJA“
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis)
Pučiamųjų instrumentų grupė
Dirigentas JAN SCHUMACHER (Vokietija)

Festivalio atidarymo koncerte skambės net dvejos Mišios.
Lichtenšteino-vokiečių kompozitoriaus Josepho Rheinbergerio sakralus opusas dvigubam chorui „Cantus Missae“ žavės dieviško grožio skambesiu. Teigiama, kad įkvėpimo apimtas kūrėjas šia kompozicija pranoko pats save.
Mišias e-moll Austrijos kompozitoriui Antonui Bruckneriui sukurti užsakė Linco vyskupas Franzas-Josefas Rudigieriui 1866 metais planuojamoms naujosios katedros votyvinės koplyčios šventinimo iškilmėms. Tiesa, dėl užsitęsusių statybos darbų šventė buvo surengta ir Mišių premjera įvyko tik po trejų metų – 1869-aisiais. Kompozicija skirta atlikti netradicinei sudėčiai – mišriam chorui ir penkiolikos pučiamųjų instrumentų grupei.
Programą su mūsų šalies atlikėjais paruoš ir koncerte diriguos vienas ryškiausių Vokietijos chorvedžių – prof. Janas Shumacheris.

Programoje:

Joseph Rheinberger Mišios e-moll
Anton Bruckner Mišios Es-dur (Cantus Missae)

___________________
Koncertas nemokamas

 

Rėmėjai:
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Šiaulių miesto savivaldybė
Pakruojo r. savivaldybė
Europos chorų asociacija

www.polifonija.lt