RAIMONDO NAVAKAUSKO TAPYBOS PARODA „ŽODŽIAI“

Parodos

Nuo kovo 26 d. (penktadienio) „Laiptų galerija“ kviečia į Raimondo Navakausko tapybos parodą „Žodžiai“

 

Tai antroji personalinė dailininko paroda „Laiptų galerijoje“. Eksponuojami 42 patys naujausi (2020 - 2021 m.) tapytojo darbai, tad bus galimybė palyginti ankstyvąją ir pastarųjų metų kūrybą. 

Pirmąją Raimondo Navakausko parodą „Balti paveikslai“ – prieš 27- erius metus spaudoje pristatė šviesios atminties menotyrininkas prof. Vytenis Rimkus:

Raimondo Navakausko tapybos paroda pratęsia pastarojo meto tapybos debiutų seriją. Šis debiutas, žinoma, tėra Šiauliams. O šiaip dailininkas jau yra dalyvavęs daugelyje parodų, taip pat ir užsienyje.
Autorius g. Akmenėje 1961 m., mokėsi Telšių dailės technikume ir Lietuvos dailės akademijoje. Įgijo dizainerio specialybę, gyveno Klaipėdoje ir Alytuje, 1990 - 1993 m. Danijoje.

(...) Autorius, regis, pagrindine savo raiškos priemone pasirinko šviesių spalvų sąskambį, balta spalva dominuoja drobėse, nors ne visur ji yra jau tokia optimistinė. Paveikslai nesiužetiniai, jie - tartum bežodis dialogas su žiūrovu, apsikeitimas nuotaikomis. (...) Kaip tik abstrakčiojoje tapyboje, toje tariamos kūrybinės laisvės erdvėje, iškyla povandeniniai rifai, pasikartojimo ir monotonijos slenksčiai. Palinkėkime dailininkui juos sėkmingai įveikti.“ (1994 12 01, „Šiaulių kraštas“)

 

Personalinės parodos:

1990 m. Praestelundskolen, Brande ; Ellevang kirke, Arhus ; „Art kafe“, Arhus ; Huset, Copenhaun ; Dansk litteratur info-center, Copenhaun (Danija);
1993 – 1994 m. galerija „Baroti“, Klaipėda;
1995 m. Čiurlionio meno galerija;
2000 m. galerija „Arkh“, Vilje (Danija);


Darbai saugomi: Danijos Karališkojoje akademijoje bei privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

Daugiau: www.navakauskas.com,

Paroda veiks iki balandžio 14 d.


Šeštadieniai - Šeimų dienos. Parodų lankymas šeimoms su vaikais iki 16 m. - nemokamas. 

Jei jums patogu, prašome pranešti savo apsilankymo laiką - norime pavaišinti Jus kava ir laukti jūsų. 

Pasiteirauti dėl gido paslaugos ar edukacijų: tel. 8 41 20 06 43.