POEZIJOS IR MUZIKOS VAKARAS PERKELIAMAS į LAPKRIČIO 4 d.

Kiti renginiai

RUGSĖJO 30 d. renginys PERKELIAMAS Į LAPKRIČIO 4 d. (trečiadienį), 18 val. - Poezijos ir muzikos vakaras. Avromo Suckeverio eiles skaito akt. M.Šaltytė ir J.Bindokas. Dalyvauja: Laurynas Katkus, Jokūbas Jacovskis, Žilvinas Beliauskas. Muzikuoja: ansamblis „Quorum“. Bilietai: 7 / 3,5 Eur.

BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA tel. 20 06 43, 8 612 35 074.

VIETŲ SKAIČIUS LABAI RIBOTAS, TODĖL REGISTRUOKITĖS ATSAKINGAI. PIRMUMO TEISĖ – ĮSIGIJUSIEMS BILIETUS Į RUGSĖJO 30 D. RENGINĮ IR IŠ ANKSTO IKI SPALIO 31 D. PRANEŠUSIEMS APIE ATVYKIMĄ.

Sekite informaciją: www.laiptai.com, www.facebook.com/LaiptuGalerija

 

 

Stebuklas. Žmogus legenda. Šis žodis dažniausiai skamba diskusijose apie literatūros klasiką Avromą Suckeverį, visą gyvenimą rašiusį UNESCO nykstančių kalbų raudonojoje knygoje įrašyta jidiš kalba. Stebuklu vadinami ir šiemet pasirodę A.Suckeverio poezijos vertimai, rastų rankraščių istorijos. Holokaustą išgyvenusio Avrovo Suckeverio (1913–2010), nominuoto Nobelio premijai, kūryba – unikalūs Lietuvos žydų paveldo dokumentai, palikti ir poeto kartai, ir būsimoms kartoms.

Maloniai kviečiame į poezijos ir muzikos vakarą, kur A.Suckeverio eiles iš tarptautinį pripažinimą pelniusios knygos „Kapo vaikas“ skaitys VŠDT aktoriai Monika Šaltytė ir Juozas Bindokas. Dalyvaus poetas, vertėjas Laurynas Katkus, Vilniaus žydų viešosios bibliotekos labdaros ir paramos fondo direktorius Žilvinas Beliauskas. Hebrajiška giesme vakarą pradės muzikuosiantis vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“.

Avromo Suckeverio kūrybą pasaulio literatūros tyrėjai įvardija kaip gebėjimą skausmą transformuoti į šviesą. Poeziją vadina subtilia, kupina tragizmo, o kartu elegijos, estetikos, orumo, kurį žiauriausiomis aplinkybėmis gali palaikyti kurianti žmogaus dvasia. Suckeveris gimė Smurgainyse (dab. Baltarusija) – sename Vilniaus krašto miestelyje, buvusioje kunigaikščių Radvilų valdoje. Turime vieną žymiausių žydų poetų pasauliniu mastu, kurio vaikystė, jaunystė, studijų metai prabėgo Vilniuje. Kuriam teko išgyventi visą Vilniaus geto tragediją. Per Suckeverio likimą galima pasakoti visą litvakų kultūros tragediją ir, esu tikras, kad seniai laikas įrašyti jo poeziją į lietuvių literatūros kanoną“, – sako poeto eilių vertėjas, A.Suckeverio kūrybos tyrėjas dr. Mindaugas Kvietkauskas.

 

 

Renginiuose laikomasi visų nustatytų saugumo reikalavimų.