Poezijos ir muzikos vakaras „Aš – beržas“

Koncertai

Rugsėjo 10 d., Šiaulių dienų dūzgesyje, kviečiame jus prisiminti poetą Paulių Širvį. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, Didžiojoje skaitykloje, 18 val. vyks renginys, skirtas Pauliaus Širvio jubiliejiniams metams.
Skambės kompozitoriaus Algirdo Bružo kūrinio „Betula canticorum o Lituania“ PREMJERA, kurią atliks valstybinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas dr. Linas Balandis) ir
Šiaulių miesto kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis). Diriguos Povilas Vanžodis.
Pauliaus Širvio eiles skaitys ir atsiminimais apie jį dalysis Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas.

Kompozitoriaus A. Bružo naujas kūrinys „Betula canticorum o Lituania“ mišriam chorui ir styginių orkestrui parašytas pagal poeto Pauliaus Širvio eiles. Oratorinio pobūdžio kūrinį sudaro trys dalys.
Pirmoji dalis – „Aš – beržas“. Šioje dalyje poeto lyriniai gamtos vaizdiniai ir jo romantiškas polėkis. Muzikoje daug ekspresijos.
Antroji dalis – „Ant mūsų kelio“. Šioje dalyje parodoma žmogaus kova ne tik mūšio lauke, bet ir kova su aplinkiniu pasauliu. Muzikoje daug kontrastingų epizodų, kurie tematiškai jungiasi į vieną visumą.
Trečioji dalis – „Motule Lietuva“ – viso kūrinio apibendrinimas.

Renginys nemokamas
Organizatorius – Koncertinė įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“.
Partneriai: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, miesto šventė „Šiaulių dienos“.

Renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis 1 metro saugaus atstumo (išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus).
Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.