Petro Rakštiko kūrybinių darbų parodos „Piešinys – tekstas“ atidarymas

Parodos

2022 m. sausio 6 d., ketvirtadienį, 17 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos III a. galerijoje vyks Petro Rakštiko kūrybinių darbų parodos „Piešinys – tekstas“ atidarymas.

 

Atverskite paveiksliuką…

Idėjas piešiniams renku stebėdamas aplinką, dailės kūrinius, save ir kitą žmogų, gyvūną, daiktą. Kurdamas laikausi minimalistinės plastinės formos, siekiu išgryninti minimalistinio linijinio piešinio plastiką. Taip randasi alogiškas, makabriškas, dažnai karikatūriškas linijų darinys, kurį galima skaityti kaip rebusą. Pagal piešinius rašau tekstus, trumpas tekstines piešinio interpretacijas, kurios pačios tampa atskiromis istorijomis. Tai dar viena rebuso, mįslės, juoko, stebimo pasaulio, kasdienybės forma. Kartais piešinys atsiranda kaip iliustracija jau parašytam tekstui, o personažai, daiktai ar tam tikri veiksmai keliauja iš vienos tekstinės istorijos į kitą. Gretindamas vaizdą ir tekstą, siekiau juos sujungti į vieną plastinę formą.

Petras Rakštikas

 

Paroda veiks iki sausio 30 d.

Renginys nemokamas.

Laikantis saugumo reikalavimų privaloma renginio žiūrovų ir dalyvių registracija renginio vietoje arba internetu. Su savimi reikia turėti Galimybių pasą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Renginio metu bus laikomasi visų tuo metu galiojančių SAM nustatytų saugumo reikalavimų.

Daugiau informacijos ir registracijos anketą į renginį rasite www.savb.lt