Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

MISTERIJA „VILNIAUS SAPNAS“

Spektakliai

Apkeliavusi Lietuvą ir subūrusi žiūrovus po atviru dangumi Palangoje, Alytuje, Kaune bei Vilniuje misterija „Vilniaus sapnas“ paskutinį kartą bus rodoma Šiauliuose. Šiuolaikinių technologijų reginys vyks Šiaulių miesto šventės metu. Tai daugybės profesionalų kurtas 20-ies minučių pasirodymas, kuris apjungia klasikinę muziką, šviesos efektus, vizualizacijas, teatro bei šokio elementus.

Sostinės gimtadienis – visos Lietuvos jubiliejus

„Vilniaus sapnas“ talpina visą Vilniaus istoriją – nuo geležinio vilko kauksmo, svarbiausių įvykių, paveikusių visos Lietuvos istorijos paveikslą, iki meilės pasakojimų, kultūros šviesulių ir šiuolaikinio miesto veido. Misterija jau buvo parodyta įvairiuose Lietuvos regionuose – siekiama, kad Vilniaus gimtadienis, pasitinkamas su šūkiu „Vilnius: 700 metų jaunas“, paliestų kiekvieno Lietuvos gyventojo, kviečiamo į sostinės jubiliejų, širdį.

„Belaukdami jubiliejinės datos, norime vilniečiams ir miesto svečiams priminti, kokia turtinga mūsų sostinės istorija: kokie iškilūs žmonės joje gyveno, kūrė, tikėjo šviesia jos ateitimi ir grąžino modernų miesto veidą. Minėdami Vilniaus sukaktį kitų metų pradžioje laukiame svečių iš visos Lietuvos, kad kartu galėtume paliudyti, jog Vilnius garsus, gyvas, jaunas“, – kviečia misterijos iniciatorės, oficialios Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

„Vilniaus sapną“ pristato iškiliausi kūrėjai

Per beveik 700 metų Vilniuje įvyko galybė įvykių, tad kaip per 20 minučių papasakoti miesto istoriją? Vienas iš misterijos kūrėjų, žurnalistas ir prodiuseris Edmundas Jakilaitis, kuris kartu su profesoriumi Alfredu Bumblausku ruošė pasakojimą, sako, kad atrinkti visiems žinomus ir Vilnių garsinančius akcentus nebuvo paprasta. „Norėjome išryškinti tiek istoriniu požiūriu svarbiausius, tiek įdomiausius, patraukliausius įvykius – tikimės, kad jie padarys didelį įspūdį žiūrovams“, – sako E. Jakilaitis.

Tačiau „Vilniaus sapnas“ – tai ne tik istorijos faktai, bet ir iškiliausi žmonės, tarp kurių Steponas Batoras, Motiejus Kazimieras Sarbievijus, Adomas Mickevičius, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir kiti. Čia taip pat gimsta politinės ir kūrybinės idėjos. Žinoma, tai ir šiandienos modernus Vilnius – visų įvykių ir asmenybių suformuotas miestas, kupinas gyvenimo džiaugsmo, jaunystės ir kasdien besikeičiantis.

„Vilniaus sapną“ kūrė daugybė profesionalų. Istorinį pasakojimą parengė profesorius Alfredas Bumblauskas. Muzikinę atmosferą dovanoja Vilniaus Šv. Kristoforo orkestras, diriguojamas Modesto Barkausko – muziką specialiai šiam renginiui sukūrė kompozitorius Mantautas Krukauskas, o choreografiją „Low Air“ šokėjams kūrė Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė ir Paulius Tamolė.

„Vilniaus sapno“ misteriją paskutinį kartą bus galima pamatyti Šiauliuose Prisikėlimo aikštėje rugsėjo 10 d. vidurnaktį.

Vilniaus jubiliejus bus švenčiamas 2023 metų sausio 25 d., kai prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą jubiliejaus šventės programą „Vilnius 700“ kuruoja Vilniaus turizmo ir plėtros agentūra „Go Vilnius“.

Daugiau informacijos apie Vilniaus 700 jubiliejui skirtus renginius rasite tinklalapyje www.700vilnius.lt.