Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

KORNELIJAUS UŽUOTO KŪRYBOS PARODA „KELIONĖ“

Parodos

2023 m. vasario 3–18 d. Šiaulių dailės galerijoje veiks Kornelijaus Užuoto kūrybos paroda „Kelionė“.

 

Parodos atidarymas 2023 m. vasario 3 d. 17.00 val. Atidarymo metu parodos lankymas nemokamas.

 

JUBILIEJINĖS KELIAUTOJO PARALELĖS

 

Parodos pavadinimas „Kelionė“ labai tinka jubiliejinei datai. Dar labiau menininko jubiliejui, nes kūrėjas turi du paralelinius pasaulius. Tiksliau, du gyvenimus. Vienas jų skirtas artimiesiems ir buičiai, kitas – meninių formų kūrimui, jų puoselėjimui ir raidai. Pagal tai, kaip vystosi tapybos, skulptūros ar fotografijos formų ir siužetų istorija – rašoma kūrybinė menininko biografija. Kartais šie du gyvenimai sutampa, dažniau išsiskiria arba vienas kitą naikina.

Kornelijus Užuotas spalvingai gyvena abu gyvenimus. Vieni jį prisimena kaip mokytoją, kiti kaip lektorių, treti žino kaip veiklų Šiaulių universiteto galerijos vadovą ar kolekcionierių. Šiuo metu Kornelijus garsėja kaip kirpėjas. Akivaizdu, kad jis – iššūkiams atvira asmenybė.

Meninėje kūryboje Kornelijus netelpa į rėmus: išbandė visas įmanomas kūrybos sritis ir saviraiškos būdus, eksperimentuoja su įvairiomis medžiagomis, yra pilnas netikėtų idėjų.

Šiuo metu labiausiai pasinėręs į tapybos ir skulptūros sritį. Tapyboje Kornelijus žaismingai ir spalvingai naudojasi įvairių žanrų galimybėmis, tačiau labiausiai išpuoselėjo portreto ir peizažo meną. Drąsūs spalvų deriniai, emocionaliai įelektrinti pastoziniai potėpiai kuria ekspresyvaus, žaisme žaižaruojančio pasaulio vaizdinį.

Skulptūroje jau matome kitą, juodai baltą degintos medienos griaučių estetiką. Tai nyksmo, transformacijų ir netikėtų atgimimų erdvė, kurioje gyvenimo instinktas įveikia naikinimo įniršį ir įsikomponuoja gamtiškų formų kontūruose.

Labai įtaigi Kornelijaus grafikos kūrinių energija. Mechaniškai raižydamas dideles, juodai dažytas medžio plokštes menininkas išgauna pribloškiantį neoekspresionistinio šėlsmo įspūdį. Tai gaivalinga rankos ir variklio kova, kurioje rangosi begalinis linijų gyvatynas. Bet kaip ne keista, nugali harmoninga visuma ir tai, kas turėtų gąsdinti atsitiktinumu ir sudraskytos medienos žaizdomis, pakeri įtaigia paveiksliška kompozicija ir stebina šio keisto nežmogiško piešimo būdo galimybėmis.

Ką tai reiškia? Kad Kornelijaus Užuoto gyvenimo paralelės dažnai nutolsta, bet jeigu suartėja, tai ypatingai raiškai, nes jas jungia ta pati žaisminga gyvenimo ir kūrybos aistra.

– Virginijus Kinčinaitis

 


 

Kornelijus Užuotas (g. 1973 01 16) – 1996 m. baigė Šiaulių pedagoginį institutą, Dailės fakultetą. 1998 m. Šiaulių universiteto Dailės fakulteto magistratūrą. Žemaitijos dailininkų sąjungos narys. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Dirbo Radviliškio dailės mokykloje, Šiaulių universiteto Edukologijos fakultete, Šiaulių universiteto Menų fakulteto Audiovizualinio meno katedroje. Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ renginių organizatoriumi. 2013–2020 m. dirbo Šiaulių universiteto Dailės galerijos direktoriumi. Nuo 1997 metų aktyviai dalyvauja grupinėse ir teminėse parodose Šiaulių mieste, Lietuvoje ir užsienyje. Surengė 19 teminių savo kūrybos parodų, organizuoja kultūrinius įvykius ir kitų kūrėjų parodas.