Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

JURGIO TARABILDOS PERSONALINĖS PARODA

Parodos

2022 m. lapkričio 25 d. – gruodžio 17 d. Šiaulių dailės galerijoje veiks personalinė Jurgio Tarabildos paroda.

Parodos atidarymas lapkričio 25 d., penktadienį, 17.30 val. Šiaulių dailės galerijoje. Parodos atidarymo metu lankymas nemokamas.

APIE PARODĄ

Abstraktūs Jurgio Tarabildos paveikslai dažnai iliuzionistiški ir žiūrovo akyse atsiskleidžia netikėtai, kai pastarasis patiki tuo, ką mato. Dažnai iš pirmo žvilgsnio jis būna suklaidintas ir apsidairo erdvėje bandydamas suprasti, nuo kur krinta šešėlis, ar kur prasideda viena ar kita linija. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad menininko darbuose daug techniškos metodologijos ir tikslaus proceso, tačiau jo kūryba gimsta iš intuityvaus aplinkos pajautimo.

Menininkas paveiksluose subtiliai panaudoja šešėlio ir tekstūros galimybes, kad sukurtų fiziškai patiriamą plotmę, kuri atrodo tikra ir apčiuopiama. J.Tarabilda pagauna neapčiuopiamus momentus ir užrakina juos drobės paviršiuje.

Kūriniuose jis nesistengia reprezentuoti kažką konkretaus, juose nėra nuorodos į tam tikrus kontekstus ar temą, taip pat nesuteikia vizualinės medžiagos išorinei idėjai ar konceptualiam pojūčiui. J.Tarabildos kūriniai reprezentuoja patys save, tampa objektais sąveikaujančiais su erdve, tampa jos dalimi, taip ją papildydami ar pratęsdami.

Menininko kūriniuose sutiksime mažai spalvų, kartai jie monochromiški, tai menininkui padeda mąstyti apie tapybą kaip objektą, kaip terpę, kurioje jis leidžia mums pajusti neįprastą erdviškumo pojūtį. Kūrinio formavimuisi būtina sąveika tarp spalvos ir baltos, nepaliestos drobės. Šie balti plotai, tai struktūros, ištirpdančios ribas tarp kūrinio erdvės ir erdvės, kurioje jie eksponuojami.

Šioje parodoje pristatomi pastarųjų metų autoriaus tapybos darbai, bei mažai kur eksponuoti objektai.

APIE MENININKĄ

Jurgis Tarabilda – Vilniaus dailės akademijos skulptūros katedros absolventas, savo kūrybą pristatantis tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. 2017 m. konkurse „Jaunojo tapytojo prizas“ Jurgio Tarabildos kūrinys buvo įvertintas publikos prizu, o 2020 m. kūrėjas žiūrovų buvo išrinktas geriausiu menininku meno mugėje „ArtVilnius’20“. 6 personalinę parodą šiemet pristatantis Jurgis dirba su įvairiais meniniais projektais, yra sulaukęs tarptautinio pripažinimo.

Jurgio Tarabildos kūrinių yra įsigijęs MO muziejus ir privatūs kolekcininkai iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos, Izraelio, JAV, Estijos bei Jungtinės Karalystės. Menininko kūryba buvo sėkmingai pristatyta ir šiuolaikinėse meno mugėse „viennacontemporary” Austrijoje, „Positions Berlin” Vokietijoje, „ArtVilnius“ Lietuvoje.


Paroda yra šiuolaikinio meno ir mados festivalio „Virus’27“ programos dalis.

Festivalį finansuoja – Šiaulių miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba

Organizatorė – Šiaulių dailės galerija

Pagrindinis informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija

Partneriai ir rėmėjai: naujienų portalas „Etaplius“, AB „Šiaulių bankas”, UAB „Laurema”, UAB „Gorila reklama”, MO muziejus, „The Rooster gallery“, „Meno niša“ galerija, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centras