FOTOGRAFIJOS RAKURSAI. Bertos Tilmantaitės paskaita „Ar mes pasakojame istorijas, ar jos pasakoja mus?"

Kiti renginiai

Paskaitoje bus kalbama apie fotopasakojimų kūrimą, analizuojant lektorės kurtas istorijas, kuriose tyrinėjamos ekologinės temos – atskleidžiamas žmogaus ir gamtos ryšys. Keliami klausimai apie naratyvų įtaką žmogui ir fotografijos vietą žurnalistikoje? Aptariamas fotografo dokumentalisto darbo pobūdis, etikos standartų skirtingumai skirtingose šalyse.

Berta Tilmantaitė. Fotografė, žurnalistė, keliautoja, viena iš atsakingos žurnalistikos erdvės „Nara“ (anksčiau „Nanook“, 2015 m.) įkūrėjų. Rengia dokumentinius pasakojimus ir fotografuoja visame pasaulyje. Dirba laisvai samdoma multimedijų žurnaliste, dėsto Vilniaus ir Gedimino Technikos universitetuose, veda mokymus ir kūrybines dirbtuves. Bertos rengti foto ir video pasakojimai publikuoti garsiuose užsienio žurnaluose: „National Geographic“, „Al Jazeera“, „GEO“, „WIRED“, „Geographical Magazine“, „Deutsche Welle“, „Der Spiegel“ ir kt. Berta pasakoja apie žmogaus ir gamtos ryšį, socialines problemas bei kultūrą. Yra pelniusi apdovanojimų tarptautiniuose konkursuose bei festivaliuose.

Bertos Tilmantaitės paskaita „Ar mes pasakojame istorijas, ar jos pasakoja mus?“ yra viešų paskaitų ciklo „Fotografijos rakursai“, vyksiančio Fotografijos muziejuje 2022 m. rugsėjo 29 d. – spalio 20 d., dalis.

Plačiau: https://i.fotomuziejus.lt/SsiVf 

Nuotraukoje – Berta Tilmantaitė, fot. Severina Venckutė.