Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

FILMO „IŠSAUGOJOME KALBĄ“ PERŽIŪRA

Kinas

Balandžio 11 dieną Kolegijos studentai ir darbuotojai, moksleiviai ir miesto bendruomenė turės galimybę ne tik pažiūrėti lietuvių kalbos paskelbimui valstybine skirtą filmą, bet ir susitikti su jo kūrėjais.

Šiaulių valstybinėje kolegijoje organizuojamas dar vienas šiemetinėms Lietuvių kalbos dienoms skirtas renginys.

Lietuvių kalbos dienos yra jau devintus metus Lietuvoje ir užsienio šalyse organizuojamas lietuvių kalbai, jos istorijai, sklaidai, kalbą tyrusiems žmonėms skirtų renginių ciklas.

Balandžio 11 dieną Kolegija kvies į filmo „Išsaugojome kalbą“ peržiūrą ir susitikimą su kūrybine grupe – Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ryšių su visuomene atstove ir šio filmo scenarijaus autore Aurelija Baniulaitiene, kitais kūrėjais.

 Filmas „Išsaugojome kalbą“ buvo sukurtas pernai minėtai svarbiai datai įamžinti. Lapkričio 18 dieną sukako 35 metai, kai lietuvių kalbai sugrąžintas valstybinės kalbos statusas. Apžvalginis dokumentinis filmas „Išsaugojome kalbą“ amžininkams primins mūsų kalbos raidai reikšmingus įvykius, o moksleiviams ir studentams leis iš arčiau pažvelgti į to meto tikrovę, Lietuvos gyventojų nuotaikas ir lūkesčius. Renginio metu kūrybinės grupės narių bus galima klausti, kaip kilo filmo idėja, kaip buvo atsirenkama medžiaga.

Renginys atviras visiems. Filmo peržiūra vyks balandžio 11 d. centriniuose Šiaulių valstybinės kolegijos rūmuose (Aušros al. 40, Šiauliai). Renginio pradžia – 11.30 val. Numatoma trukmė – apie 1 val.

Kviečiame registruotis į renginį: https://forms.gle/MYWBKaiewqngPS9g9