Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Europos archeologijos dienos Šiaulių istorijos muziejuje

Kiti renginiai

2024 m. birželio 14 d., penktadienį, 16 val. Šiaulių istorijos muziejuje (Aušros al. 47, Šiauliai) vyks Europos archeologijos dienų renginys.

Renginio programa:

-Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojo dr. Tomo Rimkaus ir studento Manto Pesecko paskaita „Šiaurės Lietuvos gyventojai prieš 13 000 metų: gyvenimas atšiauriomis klimato kaitos sąlygomis“. Šios paskaitos tema pasakoja apie pirmuosius Šiaurės Lietuvos gyventojus, kurie teritoriją pasiekė vėlyvojo ledynmečio laikotarpyje. Iki šiol duomenų apie šių žmonių gyvenimą buvo nedaug dėl trūkstamos archeologinės medžiagos ir jau esamos tyrimų.
Naujausi archeologinių artefaktų tyrimai iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus ir Lietuvos nacionalinio muziejaus suteikia naujų duomenų apie šiuos žmones, jų gyvenimo būdą, ekonomiką, įrankių gamybą ir adaptaciją atšiauriame klimate.

-Titnaginių įrankių demonstracija. Jų formos ir tipai, padėję išgyventi priešistorės žmonėms.

- Šiaulių „Aušros“ muziejaus restauratorės Audronės Salatkaitės pristatymas „Archeologinio radinio kelias: nuo fiksavimo in situ iki ekspozicijos vitrinos“.
Sužinosite visą kelią nuo prevencijos, lauko konservavimo ir pilno restauravimo, ruošiant eksponatą saugojimui ir eksponavimui.

Renginys nemokamas.

Maloniai Jūsų laukiame Šiaulių istorijos muziejuje!