DVARIŠKOS PRAMOGOS BURBIŠKIO DVARE: NUO TAPYBOS GĖLĖMIS IKI PUOTOS STALO

Edukacijos

Rugsėjo 10 d. Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos skyrius (Radviliškio r.) taps didele ir jaukia pažinimo, kūrybos, atradimų erdve. Edukacijų dieną bus galima išmokti ir išbandyti įdomiausių ir netikėčiausių veiklų: tapyti gėlėmis ir ant vandens, nusifotografuoti senoviniu momentinės fotografijos būdu, pažinti dvarų svetingumo kultūrą.

Nuo 12 iki 15 val. lankytojų lauks trys edukacijos.

Menininkė, tapanti augalais, Jūratė Jukštienė tapybos gėlėmis dirbtuvėse pravers neaprėpiamą, paslapčių kupiną gamtos pasaulį ir parodys, kad gėlė gali būti ir dažai, ir teptukas.

Meno terapijos ir socializacijos institutas „VYTA“ kvies tapyti ant vandens – dalyvauti ebru edukacijoje. Tapyba ant vandens kildinama iš Senovės Kinijos ir buvo laikoma slaptu žynių mokslu.

VšĮ „Atvirosios fotografijos dirbtuvės“ edukatorių vedama fotografijos edukacinė programa „Penkiaminutė“ nukels į praėjusius laikus. Edukatoriai lankytojus nufotografuos senoviniu fotoaparatu tiesiai į fotopopierių, jis iš karto bus ryškinamas. Rezultatas – gauta vienetinė nuotrauka.

15 val. Burbiškio dvaro lankytojams paskaitą skaitys ir teatralizuotą edukaciją „Dvarų svetingumo kultūra: nuo vaistinėlės iki puotos stalo“ ves dr. Marius Daraškevičius. Paskaitą-edukaciją sudarys trys dalys: stalo serviravimas, dvaro vaistinėlės degustacija, pietūs dvare (gardūs trumpi pasakojimai apie dvarų svetingumo kultūrą XIX amžiuje).

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.