Šiaulių turizmo informacijos centras

Dokumentinio filmo „Tegu eina liepsnodami“ peržiūra

Kinas

Kovo 27 d. 19 val. Šiaulių kultūros centro Kamerinėje salėje vyks dokumentinio filmo „Tegu eina liepsnodami“ (rež. Rasa Šimkutė) peržiūra, skirta teatro pedagogo Gedimino Šimkaus atminimui.

Peržiūroje dalyvaus ir žiūrovams filmą pristatys pati režisierė Rasa Šimkutė ir prodiuserė Inesa Kurklietytė.

Dokumentiniame filme atskleidžiami Mažosios Lietuvos sūnaus, vieno įtakingiausių uostamiesčio teatrinės mokyklos įkūrėjų ir puoselėtojų, Lietuvos konservatorijos Klaipėdos fakultetų (vėliau – Klaipėdos universiteto Menų fakultetas, dabar – LMTA Klaipėdos fakultetas) Režisūros katedros vedėjo, ilgamečio režisūros ir vaidybos dėstytojo doc. Gedimino Šimkaus (1938–2018) biografiniai faktai, pasakojami per dukters Rasos prizmę.

Filme ne tik perteikiama novatoriška Gedimino Šimkaus pedagoginė veikla, talentingų jo auklėtinių teatrinė kūryba, fenomenali Lietuvos mėgėjų teatrų veiklos sėkmė, bet ir per vienos šeimos istoriją prisiliečiama prie tragiškos lietuvininkų lemties.

Taip pat filme bus galima išvysti Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studijos „Kompanija šauni“ (meno vad. Dalė ir Virginijus Dargiai) auklėtinius ir jos vadovus.

Visa Tarptautinės teatro dienos renginių programa čia: https://bit.ly/41UCt7N

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras.