Šiaulių turizmo informacijos centras

„Daumantų muzikantų“ koncertas „Aš lauksiu tavęs“

Koncertai

Rugsėjo 22 d. 18 val. Šiaulių kultūros centre vyks grupės „Daumantų muzikantai“ koncertas.

Šį nuotaikingą ir gero humoro jausmo nestokojantį kolektyvą subūrė Kęstutis Švilpauskas, pakvietęs muzikantus, su kuriais anksčiau grojo įvairiuose kolektyvuose. Pirmasis koncertas įvyko Panevėžyje 2007 m. sausio 26 d. Ši data įvardijama kaip Daumantų muzikantų gimimo diena. Koncertinės veiklos pradžioje kolektyvo repertuarą sudarė lietuvių liaudies kūriniai ir panašios stilistikos dainos, todėl ir  pavadinimas buvo liaudiškos muzikos kapela „Daumantų muzikantai“.             

Kodėl Daumantų? Todėl, kad nuo veiklos pradžios kolektyvas draugauja su UAB „Daumantai.LT“, gerai žinoma puikių pagardų ir skonių  gamintoja. Daumantų muzikantai – daugelio konkursų laureatai, nuolatiniai „Ant rubežiaus“ ir kitų festivalių dalyviai, LRT laidos „Duokim garo“ dalyviai ir 2011 metų nugalėtojai.

Per penkiolika kūrybinės veiklos metų išleisti trys albumai: „Tenai kur žali medžiai“, „Oi gerai“ ir „Mes jau kiti“.  Kodėl „Mes jau kiti“? Kolektyve keitėsi muzikantai, instrumentai, grojimo stilius, repertuare pradėjo skambėti pagrinde autoriniai kūriniai. 2021 metais rugpjūčio mėnesį prisijungus žinomam dainų autoriui, atlikėjui ir muzikantui Arūnui Armonui, visų kolektyvo narių vienbalsiai nutarta pasivadinti ne kapela, bet grupe  „Daumantų muzikantai“.

Daumantų muzikantai aktyviai koncertuoja miestų, miestelių, įmonių, bendruomenių šventėse, privačiuose   vakarėliuose ir kituose renginiuose. Grojama tik gyvai, nenaudojant jokių fonogramų ar papildomai įrašytų   instrumentų. Repertuaras sudarytas iš autorinių, lietuvių liaudies kūrinių ir kitos populiariosios muzikos,  parenkamas pagal šventės poreikį ir situaciją.

Kęstutis Švilpauskas (būgnai)
Gabrielius Naruševičius (smuikas, vokalas,)
Arnas Jasiūnas (gitara, vokalas)
Zenonas Bražinskas (akordeonas, vokalas)
Arūnas Armonas (boso gitara, vokalas)

Renginio trukmė: ~1.30 val.

Organizatorius – VšĮ „Renginių sala“.