Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Algirdo Zibalio akvarelių parodos atidarymas

Parodos

Gruodžio 1 d., ketvirtadienį, 17 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos III a. galerijoje atidaroma Algirdo Zibalio akvarelių paroda „Ėjimas vandeniu“.

Prieš kelerius metus, būnant prie ežero, dėmesį patraukė povandeninė augmenija. Kilo mintis nulieti akvarelę. Tapyti vandenį nėra lengva, bet kas nelengva – tas įdomu. Akvarelė – nepaklusni technika, su ja susigyventi reikia kantrybės, pajautimo ir patirties. Po pirmo bandymo pradėjo keistis paveikslų formatai, motyvai. Susidarė nemažas skaičius darbų, kurie virto paroda. „Ėjimas vandeniu“ – darbai, kuriuose pagrindinis motyvas yra vanduo, jo įvairios pusės ir būsenos. Pasitelkus vandenį ir akvarelę perteikiamas vandens gyvenimas, judesys, augmenija, nuotaika. Gamta yra ir įkvėpėja, ir mūza, kviečianti jautriau pažvelgti į savo jausmus, būsenas ir nuojautas.

Algirdas Zibalis

 

KŪRYBINĖ BIOGRAFIJA

Algirdas Zibalis gimė 1960 m. Šiauliuose. A. Zibalio kūryba formavosi profesionaliosios dailės pamatu. Studijos Šiaulių universiteto Menų fakultete suteikė profesinių žinių, čia prasidėjo pirmieji savarankiškos kūrybos žingsniai.

Nuo 1988 m. menininkas dalyvauja parodose su akvarelės darbais. Pirmoji autorinė paroda – 1990 m. Šiaulių kultūros rūmuose. 2011 m. suteiktas meno kūrėjo statusas.

Algirdas Zibalis rengia autorines parodas įvairiuose Lietuvos miestuose, dalyvauja meno renginiuose ir grupinėse dailininkų parodose Lietuvoje ir užsienyje. Akvarelės parodų Fabriano mieste (Italija), tarptautinių parodų-konkursų galerijoje „Esde“ (Sardinija, Italija), 1-osios tarptautinės akvarelės parodos ir festivalio IWS Helsinkyje (Suomija), Pirėnų akvarelės konkurso ir parodos Prancūzijoje 2021 m. (diplomas už aukštą meistriškumą), akvarelės bienalės „Baltijos tiltai. Baltic Brigdes. 2022. Patirtys. Experiences“ ir kitų akvarelės meno projektų dalyvis.

 

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nepageidaujant būti fotografuojamiems ir (arba) filmuojamiems arba nesutinkant su nuotraukų ir (arba) vaizdo medžiagos viešinimu, prašome apie tai informuoti fotografą.