ŠIAULIŲ APSKRITIES POVILO VIŠINSKIO VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Bibliotekos
Darbo laikas:
I — V 10:00 — 19:00
VII 10:00 — 17:00

Teikiamos paslaugos vieta

Šiaulių miestas

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (toliau ŠAVB) – didžiausia viešoji biblioteka Šiaurės Lietuvoje, kartu tai miesto ir regiono bendruomenes suburiantis centras.

Čia siūlomas platus kultūrinių ir edukacinių veiklų pasirinkimas: susitikimai su rašytojais, žinomais kultūros ir meno veikėjais, koncertai, parodos, filmų peržiūros, spektakliai, edukaciniai užsiėmimai, skaitmeninio raštingumo mokymai, mokslinės konferencijos.

Biblioteka kasmet organizuoja ne vieną tūkstantį lankytojų sutraukiančią Knygų mugę, o įgyvendindama aukštos kultūrinės ir meninės vertės projektus, kviečia šiauliečius ir miesto svečius atrasti kultūrą netradicinėse miesto erdvėse.

Bibliotekoje saugoma beveik 500 tūkst. lankytojams atvirai prieinamų spausdintų ir elektroninių knygų, kitų dokumentų, žemėlapių, vaizdo ir garso įrašų, archyvo medžiagos ir kt.

ŠAVB įsikūrusi moderniame, šiuolaikiškai įrengtame pastate. Bibliotekos erdvės pritaikytos bet kokio amžiaus ir poreikių, įskaitant ir įvairią negalią turintiems lankytojams. Čia veikia Kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninimo skyrius, Knygos grafikos centras su unikaliu Gerardo Bagdonavičiaus ekslibrisų fondu, Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius su puikia žaisloteka, Amerikos skaitykla, turinti didžiausią leidinių, filmų ir kt. fondą anglų kalba regione. Bibliotekos Meno ir muzikos skaitykloje galima rasti didelę vinilinių plokštelių kolekciją, turtingą natų fondą, yra galimybė pagroti pianinu, sintezatoriumi, naudotis kompiuterinėmis grafikos dizaino programomis ir kt.

Lankytojų taip pat laukia erdvi dailės galerija, kino salė, Poezijos kambarys, Kūrybinė erdvėje įsikūrusi inovatyvių technologijų laboratorija. Skaityklose įrengtos kompiuterizuotos ir individualios darbo vietos, kuriose galima mokytis, dirbti, nemokamai naudotis internetu, prenumeruojamomis duomenų bazėmis ir kt. O mažamečių vaikų tėvai gali pasinaudoti trumpalaikės vaikų priežiūros centro „Kibi ribi“ paslaugomis.

Bibliotekoje veikia Anglų kalbos, Klasikinės muzikos mėgėjų, Skaitytojų, „Poviliuko“ klubai, Suaugusiųjų kūrybinės raiškos studija „Paletė“.

ŠAVB – pirmoji autizmui draugiška biblioteka Lietuvoje. Bibliotekoje įrengta speciali erdvė su sensoriniais elementais, apmokyti bibliotekos specialistai, parengtos specialios edukacinės programos, organizuojami „Sensoriniai skaitymai“ kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems vaikams ir jų šeimoms.

Biblioteka teikia patalpų nuomos paslaugas: Konferencijų salė (200 vietų), pritaikyta tarptautiniams renginiams organizuoti ir turinti modernią multimediją bei vertimui reikalingą įrangą. Mažoji salė (50 vietų), kompiuterių klasė (15 darbo vietų), posėdžių salė (15 vietų).

Jūs visada čia laukiami!

Atsiliepimai

Komentuoti