Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

TOP 10 VIETINIŲ REKOMENDACIJŲ

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Vidutinis
47 km
7 val.
7
Maršruto danga
100% Asfaltas
1% Žvyrkelis
1% Miško kelias

Šiauliečiais ne tampama, o gimstama, tačiau, jei norite bent trumpam pasijusti kaip vietiniai – išbandykite pačių Saulės miesto gyventojų pasiūlytas laisvalaikio idėjas ir rekomendacijas.

1.Net saldu pasidaro įkopus į Salduvės piliakalnį. Kas skaičiuoja minamus laiptelius, kas visu greičiu lekia į patį viršų. Vasarą čia vienos pramogos, o žiemą daugelis šiauliečių atvyksta čia pačiuožinėti nuo apsnigto piliakalnio šlaito. Net eilės susidaro!

2.  Vasaromis į Chaimo Frenkelio vilą-muziejų vilioja rožių kvapas ir festivalio muzikos garsai – tai mėgstamiausia šiauliečių kultūringo laiko praleidimo vieta. Šiaulių valstybinio dramos teatro spektakliai sutraukia kokybiškų reginių ištroškusią publiką. Juk tokia šventė pasipuošti einant į teatrą.

3. Pasivaikščiojimas Talkšos ežero pakrante ir Salduvės miško parku bus malonesnis, jei pradėdami vaikščiojimą sustosite „Pas italą“: kavos, kakavos, ledų su užpilais. Tik nepatingėkite pastovėti eilėje, tikrai verta.

4. Svečiai užsukę į Saulės Laikrodžio aikštę, neretai paklausia, ar čia vyksta koncertai, nes čia tiesiog tobula vieta jiems! Su pasididžiavimu atsakome, kad jau ne vienas renginys čia įvyko, o eilinėmis dienomis čia tiesiog verda gyvenimas. Prisėsti atnaujintame aikštės amfiteatre, pasigrožėti „Šauliu“ (Auksiniu berniuku) ar ateiti į pasimatymą, o gal pasigrožėti vakaro šviesomis puikiai apšviestoje aikštėje – štai ką siūlo aukščiausio Lietuvoje saulės laikrodžio erdvė.

5. Šiauliečiai – draugiški žmonės, o draugystes stiprina vakarodami kartu. „Rock‘n‘roll“ lauko terasa – be konkurencijos sulauks daugiausiai interesantų.

6. Paplūdimys mieste? Ir ne dirbtinas ar laikinas, o amžinas. Šiauliai gali pasigirti ne vienu paplūdimiu, kurie vasarą tampa pačiais didžiausiais traukos objektais. Rėkyvos paplūdimys džiugina smėliu, restoranu šalimais, čia net pasiplaukioti laivais galima, o saulę palydėti ant atnaujinto tilto su apžvalgos aikštele.

7. Kurtuvėnų regioninis parkas. Jei savaitgalį skambinsite šiauliečiui ir klausite – kur tu?, jo atsakymas gali būti, kad Kurtuvėnuose. Šis regioninis parkas kasmet pateikia vis naujų pažintinių takų, atradimų ir nutikimų pluoštą. Vaikai neatitraukia akių nuo žirgų, vietos bažnyčia ir dvaro svirnas sužavi suaugusius. Girnikų šventkalnį šalia Kurtuvėnų keliautojai labai mėgsta! Apsižvalgykite: jei giedra, pamatysite Šatrijos kalną vakaruose, Šiaulių miestą rytuose, Kurtuvėnai pietuose, o šiaurėje – Kuršėnai.

8. Kiekvienas laukiame savo gimtadienio, tad nenuostabu, kad Šiaulių miesto gimtadienis – Šiaulių dienos – rugsėjį – pati labiausiai laukiama miestelėnų šventė. Koncertai, parodos, eisena ir šventiniai fejerverkai – kasmetinė tradicija.

9.„Kregždučių“ ir „Ereliukų“ laikus prisimenantieji žino, kad Šiauliai ilgai tituluoti ir dviračių miestu. „Baltik Vairas“ gamykla iki šiol veikia, o dviračius šiauliečiai taip pat myli iki šiolei. Štai populiariausios, pasak pačių šiauliečių, vietos, kur geriausia minti pedalais.

Bačiūnų gatvės dviračių takas – nuo pat Pabalių iki Rėkyvos: laisvai ir lengvai minti naujausiu mieste dviračių taku. Šiuo taku galima numinti iki pat 10 pagal dydį Lietuvoje Rėkyvos ežero.

Talkšos ežero dviračių takai. Intensyvus, gamtos apsuptyje takas turbūt tik naktį nesulaukia dviratininkų. Įrengtas apšvietimas, nuorodos, įvairaus tipo takai ir nelygus vietovės reljefas ir ežeras pašonėje – viskas geram pasivažinėjimui.

Šiauliai–Bubiai. Kiek laiko tektų minti pedalus iki jūros? Gal kokį pusvalandį, nes dviračių takas iki Bubių tvenkinio, dar vadinamo Šiaulių jūra, vienas populiariausių maršrutų tarp šiauliečių. Pakeliui galima užlipti ant piliakalnių, pasigrožėti miškais.

10. Vis kuriamas Dainų parkas jau pamėgtas Pietinio rajono gyventojų. Čia ir dviračiais, ir riedučiais ar šiaurietiškomis lazdomis judama po spygliuočiais apsodintą parką, kuriame pavasarį pražysta ir gražiosios japoninės vyšnios – sakuros.

 

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones