Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

TOP 10 PATIRČIŲ

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
18 km
6 val.
7
Maršruto danga
95% Asfaltas
5% Žvyrkelis

Paliesti, suvalgyti, užuosti, išgirsti – kokių pojūčių gali pasiūlyti Šiauliai? Nepatikėsite, bet čia net laiko mašina keliaujama ir jaunystės eleksyrai parduodami. Fantazijos? O jūs patikrinkite.

1. Išuostyk rožes Ch. Frenkelio vilos rožyne.  Ar rožė tokia pat aukšta ir graži kaip ir ją sodinęs prezidentas. Kiek rožių aromatų galite įsiminti? O atskirti? Raudonos ar geltonos kvepia stipriau? Uoslės išbandymui – Chaimo Frenkelio vilos parko 1000 rožių rožynas visą vasarą vilioja bites ir ponias kvapais ir spalvomis.

2. Reikia jaunystės eliksyro? Jaunystės eliksyrą gamina moterys vaistinės „Valerijonas“ rengiamose edukacijose. Ir jos nori savo žiniomis pasidalinti su kitais.

3. Ateik į pasimatymą. Norite bent trumpam pabūti kaip vietiniai? 12 val. ir 18val. kviečiame jus į pasimatymą prie „Gaidžio“. Pasiklausysite iš pradžių 14 pasaulio kalbų pasisveikinimo, o tada užgros muzikėlė.

4. Labas, šokolado meistre. Šokolado meistrai dirba Šiauliuose ir jie nori parodyti, ką moka – tad apsilankymas „Rūtos“ šokolado muziejuje gali tapti ir puikia pamoka: kaip maišyti, kaip ragauti ir pajusti šokoladą.

5. Pažaisk žaidimą ir parsivežk žaidimą. Jei vaikystėje žaisdavote „namus“, tai dabar galite pažaisti „Šiaulius“. Lengvas stalo žaidimas, kurį vasarą rasite patiestą bulvare, o popierinę versiją padovanos Šiaulių TIC.

6. Vakaronė „Juonė pastuogėj“. Vakaronė? O taip! Vienoje seniausių, autentiškiausių vietų Šiauliuose. Grupė „Jonis“ kviečia visus į savo namus pašokti, padainuoti ir draugauti po savo stogu. Čia koncertuoja ir grupė „Vairas“. Riešute, riešute...

7. Atsipalaiduok Botanikos sode. O dabar savo batus palikite, šokite ant žolės, supkitės hamake ir ant vieno didžiausių alpinariumų atraskite edelveiso žiedą.

8. Pritrūko romantikos ar aštrių pojūčių? Jei negalite skraidyti, nes neauga sparnai, pasikinkykite vėją Rėkyvos ežere ir pirmyn, padangių raižyti. Jei trūksta drąsos – įsitaisykite pakrantėje ir mėgaukitės reginiu: spalvos, manevrai ir vandens purslai. Rėkyvos ežero saulėlydžiai pripažinti romantiškiausiais, tad nepraleiskite reginio.

9. Atrask 90-tuosius ekskursijoje „Pietinia kronikas“. Tai daugiau nei kelionė laiku, tai kelionė patirtimis, jausmais ir nostalgijos vingiais. Ramiai, mėlynių Pietiniame nebeprisirinksite, bet už „bazarą“ dar gali tekti atsakyti.

10. Nusipirk giros ir nealkoholinio alaus tiesiai iš bačkos. Kažkas pasakojo apie laikus, kai girą leisdavo iš didelės bačkos ant ratų? Na, Šiauliuose šviežutėlės giros įpils iš bačkos, atridentos tiesiai iš bravoro „Gubernija“ – seniausiai veikiančios įmonės Lietuvoje. Tas jos saldumas, gaivumas. Norisi dar ir dar.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones