Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

TOP 10 LANKYTINŲ VIETŲ

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
6 km
8 val.
9
Maršruto danga
95% Asfaltas
5% Žvyrkelis

Nesiblaškyk ir aplankyk TOP objektus Šiauliuose – nepasigailėsi.

1. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra – aukščiausias Lietuvoje – 70 metrų – bokštas puošia renesanso šedevrą, kuris po 1993m. popiežiaus Jono Pauliaus II vizito Šiauliuose gavo katedros vardą.

2. Saulės Laikrodžio aikštė – aukščiausią saulės laikrodį – 18 metrų – Lietuvoje neišvengiamai pamatysite Šiauliuose – spindi auksu ir kviečia prisėsti pailsėti amfiteatre.

3. Skulptūra „Geležinė lapė“ – Lietuvos rekordų knygoje įrašyta kaip didžiausia gyvūno skulptūra Lietuvoje Geležinė lapė žinoma net užsienyje. Nebuvote prie lapės – nebuvote Šiauliuose.

4. Katinų muziejus – katinas direktoriumi gali būti tik Šiauliuose ir tik Katinų muziejuje. Įvertinkite jo valdas – gausią kolekciją ir šalia įrengtą gyvūnijos sodą.

5. Chaimo Frenkelio vila-muziejus – kvapnių rožių apsuptyje spindinti secesinio stiliaus vila yra vienintelė tokia Baltijos šalyse. Čia iki šiol verda gyvenimas – vyksta parodos, koncertai ir edukacijos.

6. Šiaulių bulvaras – ne prospektas ir ne alėja, o vienas toks unikalus Šiaulių bulvaras, pripildytas gatvės meno, mažosios architektūros ir tūrinės reklamos. Pailsėti, susipažinti, susitikti – tik Šiaulių bulvare, kuriuo iš viršaus galite pasigrožėti nuo Fotografijos muziejaus stogo terasos.

7. „Rūtos“ šokolado muziejus – saldžiausias ir ne kitaip muziejus Šiaurės Lietuvoje. Tai puiki kelionė nuo senųjų actekų iki šiuolaikinių skonių.

8. „Centų kambarys“ – juokaudami sakome, kad tai brangiausiais tapetais išklijuotas kambarys: ant sienų net 1000 eurų, tiesa – viskas lietuviškų centų pavidalu.

9. Venclauskių namai-muziejus - akinančio baltumo Venclauskių šeimos namai nuo seno vadinti Baltaisiais rūmais. Tad jums nereiks keliauti per Atlantą, kad išvystumėte prabangą ir vietos aukštuomenės gyvenimo palikimą.

10. Botanikos sodas – spalvų ir ramybės oazė Saulės mieste. Vasarą pražysta net 260 rododendrų veislių, sutraukiančių minias smalsuolių, o sodo pasididžiavimas alpinariumas – didžiausias Baltijos šalyse, jame net 1000 augalų rūšių.

 

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones