Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

KELIONĖ PO ŽIEMGALOS KRAŠTĄ

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
26 km
3.5 val.
6
Maršruto danga
50% Asfaltas
50% Žvyrkelis

KELIONĖ PO ŽIEMGALOS KRAŠTĄ

 

Visus kviečiame aplankyti Žiemgalos kraštą pagal pasiūlytą maršrutą:

Visam maršrutui galima užsisakyti vadovą (kaina 1 asmeniui 2€), bet galima aplankyti objektus ir savarankiškai.

 

1. Žeimelis. Atvykstame į Žeimelį (Pakruojo rajonas, Latvijos pasienis). Aplankome Žiemgalos muziejų, kur vyksta įvairios edukacijos ir parodos. Tel. pasiteiravimui: 8 614 77 687.

Edukacijos muziejuje:

  • Muilo istorija, gaminimas ir pakavimas; skudurinių lėlyčių darymas; dovanų dėžutės darymas;
  • Lobių ieškojimas ir stalo žaidimas; orientacinės varžybos po miestelį;
  • Muziejaus lankymas (kaina suaugusiam - 1, vaikui ir senjorui – 0,50€).

Muziejuje su edukacijomis būname apie 2 val. (kaina žmogui 2,00-2,50€ priklausomai nuo pasirinktos edukacijos).

Aplankius muziejų galima pasivaikščioti po miestelį (jei norite ekskursiją gali pravesti muziejininkė).

Žeimelis yra vienas seniausių miestelių Šiaurės Lietuvoje, netoli Latvijos sienos, rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1500 metais. Miestelis įdomus savo raudonų plytų pastatais, gotikine keturkampe aikšte. Miestelyje yra dvi bažnyčios – katalikų ir evangelikų liuteronų. Čia gyveno rusai sentikiai, latviai, žydai ir lietuviai, buvo daug karčemų. Netoli miestelio gyveno mokslininkas F. Grotusas, rusų karvedys Barklajus de Tolis, kompozitorius J. Juzeliūnas ir daug kitų istorinių asmenybių.

Žeimelio miestelyje galima pavalgyti kebabinėje (tel. 8 604 41 979) arba Gerdos kavinėje (tel. 8 612 45 757).

 

2. Lauksodis. Toliau vykstame į Lauksodį, kur siūlome sustoti prie Birutės paminklo ir aplankyti Šv. Aloyzo bažnyčią. Suderinus laiką galima užsukti į bažnyčios vidų. Lauksodžio Šv. Aloyzo bažnyčia yra vienintelė mūsų krašte išlikusi barokinė, medinė, jėzuitiška šventovė. Čia nuo XVII a. pabaigos iki 1773 m. veikė vienuoliai jėzuitai.

 

3. Steigviliai. Iš Lauksodžio vykstame į Steigvilių kaimą pas jauną kraštotyrininką Aleksą Pašuškevičių (tel. 8 626 98 605). Steigviliai – buvęs karališkas kaimas. Kaime yra daug išlikusių autentiškų mūrinių ir medinių namų, klėčių. 1903 m. čia buvo surengtas vienas pirmųjų lietuviškų vakarų, kurio metu buvo suvaidinta žeimeliečio daktaro Adomo Sketerio pjesė ,,Iš tamsos į šviesą‘‘.

4. Petroniai. Iš Steigvilių kaimo vykstame į Petronių kaimą - Laimutės Skopienės etnografinę sodybą, kurioje šeimininkė laukia su sūriais ir nuostabiais hailendais. Susitarus su šeimininke sodyboje galima pernakvoti (4 asmenims). Tel. pasiteiravimui 8 614 60 580.

 

5. Striukai. Iš Petronių kaimo vykstame į Striukų kaimą Gedimino Ališausko medžio ir akmens sodybą. Tai unikalus gamtos kampelis, kuriame paprasti lauko rieduliai virsta stebuklingais akmenimis. Sodyboje eksponuojamos skulptūrų kompozicijos, daug gražių nepakartojamų alpinariumų. Pastate įrengtas kaimo buities muziejus, lauko pakraštyje – galingos sovietinės technikos ekspozicija. Tel. pasiteiravimui 8 687 91 395.

 

Nakvynės galima grįžt į Žeimelį – Žeimelio technologijos ir paslaugų mokyklos viešbutuką (tel. Pasiteiravimui 8 686 71 414).

Kitą dieną kelionę galima tęsti Latvijoje. Visai netoli Bauskės miestas su Bauskės pilimi, baroko – rokoko stiliaus Rundalės rūmai su nuostabiais gėlynais. Nuo Žeimelio iki Rundalės – 17 km.

 

Kviečiame aplankyti. Bus įdomu supažindinti su Žiemgalių praeitimi ir istorija.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones