Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATMINIMAS ŠIAULIUOSE PRAŽYS GRAŽIAUSIŲ RENGINIŲ PUOKŠTE

2023 m. kovo 11 d. visa Lietuva minės 33-iąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos metines. Šiai svarbiai datai įprasminti šiauliečiams ir miesto svečiams organizuojama ištisa virtinė renginių. Šventinę dieną vyks tradicinis Trispalvės žygis „Lietuva mūsų širdyse“, po kurio Prisikėlimo aikštėje bus iškilmingai pakelta Lietuvos valstybės vėliava, o vakarop bus galima pasiklausyti atlikėjos Monikos Marijos ir Šiaulių bigbendo koncerto Šiaulių kultūros centre. Šventinę dieną laukia ir daugiau renginių: vyks parodos, ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai bei koncertai.

1990 m. kovo 11 d. tapo nepaprastai reikšminga – tądien priimtas penkių dokumentų rinkinys, kurio svarbiausias – Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos priimtas Aktas „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“. Aktas skelbė, kad „yra atstatomas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas, ir nuo šiol Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė“. Siekiant priminti ir įprasminti visai šaliai svarbų įvykį – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą – Šiauliuose organizuojami renginiai, kurie palies kiekvieną, kam brangi Lietuva ir jos istorija.

„Šiemet kovo 11-ąją sukanka 33 metai, kai Atkuriamasis Seimas paskelbė apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą. Tikiu, kad ir toliau vieningai žengsime laisvos valstybės keliu ir su pasididžiavimu kursime, perduosime visas tradicijas ir vertybes ateities kartoms. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę Šiauliuose įprasmins tradiciniai ir nauji renginiai: parodos, žygiai, ekskursijos, akcijos ir koncertai, kurie skatins ir toliau puoselėti lietuviškus papročius, primins, kad laisvę reikia vertinti“, – sako Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė.

Pagrindinis Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos renginys kovo 11-ąją, po šv. Mišių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje, prasidės dešimtą kartą vyksiančiu Trispalvės žygiu „Lietuva mūsų širdyse“, kurį organizuoja Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė kartu su Šiaulių kultūros centru. Iškilmingame žygyje dalyvaus Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vad. Sigitas Vaičiulionis, dirig. Gediminas Brūzga) kartu su Šiaulių miesto švietimo įstaigomis ir nuo Šiaulių arenos didingai keliaus J. Jablonskio ir Tilžės gatvėmis, po kurių pasieks galutinį tašką – Prisikėlimo aikštę. Organizatoriai informuoja, kad jubiliejiniame žygyje šiemet planuoja dalyvauti kone 1000 dalyvių.

12 val. pagrindinėje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – vyks svarbiausias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo renginio momentas – Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija. Iškilmėse bus prisiminta drąsių žmonių vienybė, kurių dėka šiandien švenčiame Laisvę. Didingą renginį ir iškilmingą žygį organizatoriai kviečia pasitikti su trispalviais – geltonais, žaliais, raudonais – vėjo malūnėliais, simbolizuojančius laisvės vėją. Tikimasi, kad miesto gatves užliejusi vėjo malūnėlių jūra vienys gyventojus ir svečius, susibūrusius vienam tikslui – įprasminti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą. Renginio metu gerą nuotaiką skleis grupė „Ūkanose“, kurios nariai uoliai domisi senąja lietuvių kultūra, folkloru ir savo muzikoje pristato senąsias lietuvių dainas, sustiprindami jų skambesį sunkesnėmis aranžuotėmis.

Tądien vakaroti kvies Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamas koncertas Šiaulių kultūros centre, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Gražiausias dainas dovanos išskirtinio balso, daugumai puikiai žinoma atlikėja Monika Marija, kuriai pritars Šiaulių bigbendas (meno vad. ir dirig. Raitis Ašmanis). Organizatoriai informuoja, kad kvietimų į renginį jau nebėra, tačiau pastebi, kad į salę pirmiausia bus įleidžiami kvietimus turintys asmenys, vėliau laisvas vietas galės užpildyti jų nespėję pasiimti žmonės.

Kovo 12-ąją šiauliečiai kviečiami aktyviai praleisti laiką ir dalyvauti žygyje „Laisvė mūsų širdyse“. Žygio startas numatomas Šiaulių miesto centrinio parko estradoje. Pasak organizatorių, bus galima išbandyti 6 ir 13 km trasas.

Šiaulių kultūros centras kviečia vėjo malūnėlius pasigaminti edukaciniame užsiėmime „Trispalviai laisvės malūnėliai“ ir taip į savo ir kitų gyventojų širdis „įpūsti“ laisvės vėjo.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Šiauliuose organizuojama ir daugiau renginių. Nuo kovo mėnesio pradžios veikia įvairūs edukaciniai užsiėmimai, viktorinos mažiems ir dideliems, ekskursijos, šventiniai koncertai, akcijos bei parodos – kai kuriomis iš jų bus galima grožėtis iki pat birželio ar rugsėjo mėnesių.

Visą renginių programą galima rasti Šiaulių kultūros centro (www.siauliukc.lt) arba Šiaulių miesto savivaldybės (www.siauliai.lt) interneto svetainėse.

Informacinis rėmėjas „Šiaulių kraštas“.

Atsiliepimai

Komentuoti