Šiaulių turizmo informacijos centras

VENCLAUSKIŲ NAMAI-MUZIEJUS

Muziejai

Audio gidas

0:00
0:00
Darbo laikas:
II 10:00 — 17:00
III 10:00 — 17:00
IV 10:00 — 17:00
V 10:00 — 17:00
VI 11:00 — 17:00
VII 11:00 — 17:00

Teikiamos paslaugos vieta

Šiaulių miestas

Žmonėms su negalia

Pritaikyta
Yra neįgaliųjų automobilių parkavimo vietos
Prie įėjimo įrengtas pandusas / nuovaža
Liftas / vertikalus platforminis keltuvas
Tualetas pritaikytas neįgaliesiems
Informacija lankytojams pateikta tinkamame aukštyje
Elektroniniai įrenginiai / įgarsinta informacija akliesiems

Venclauskių namai – daugiafunkcis istorijos ir kultūros pažinimo centras, netradicinė bendravimo ir laisvalaikio erdvė Šiauliuose. Tai ryškus tarpukario modernizmo architektūros objektas (architektas Karolis Reisonas), unikalus ir vienas iš charakteringiausių Lietuvoje XX a. pirmosios pusės privataus interjero tapybinio dekoro pavyzdžių.
2019 m. restauruotame kultūros paveldo objekte pristatomos istorinės parodos, organizuojami renginiai ir edukacijos, veikia kūrybinės dirbtuvės, atvira skaitykla. Lankytojus pramogauti vaikų žaidimo aikštelėje ar tiesiog pailsėti, pabendrauti ir įsitraukti į įvairias edukacines ir pramogines veiklas kviečia „Našlaičių sodas“.
Venclauskių namuose visuomenei pristatoma muziejinė ekspozicija, pasakojanti XX a. pirmosios pusės Šiaulių miesto istoriją ir atskleidžianti išskirtinės, tautiškos, pilietiškos ir aktyvios daugiavaikės Stanislavos ir Kazimiero Venclauskių šeimos vietą joje.
1991 m. Gražbylė ir Danutė Venclauskaitės namus dovanojo Šiaulių „Aušros“ muziejui, iškėlusios sąlygą, kad pastatas visada priklausys visuomenei ir jame veiks muziejus. Jų tėvų namai vėl atviri lankytojams ir laukia visų norinčių pažinti ir kurti Šiaulių miesto istoriją.

360°

Atsiliepimai

Komentuoti