Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

ŠIAULIŲ LIGONINĖS PATOLOGINĖS ANATOMIJOS SKYRIAUS MUZIEJUS

Muziejai, Šiauliai
Kaip susisiekti?:

Teikiamos paslaugos vieta

Šiaulių miestas

1953 m. Šiaulių ligoninėje pradėjęs dirbti patologinės anatomijos gydytojas Osvaldas Lapienis (1928–2001) buvo pirmasis patologinės anatomijos specialistas Šiaulių krašte. Gydytojas taikė moksliškai pagrįstus tiriamojo darbo metodus ir nuo pirmųjų darbo metų ėmėsi įdomaus sumanymo – Medicinos muziejaus kūrimo.

Patologinės anatomijos specialisto siekis buvo supažindinti gydytojus ir visus diagnostikos specialistus su ryškiausiomis ligomis bei jų atpažinimo galimybėmis.

Bendradarbiaudamas su Šiaulių įmonėmis, O. Lapienis suprojektavo peilių galąstuvą mikroskopiniams preparatams, įdiegė naujus histologinio tyrimo metodus, įsteigė fotolaboratoriją mikropreparatams fotografuoti. Be to, konsultavo ir atliko tyrimus ne tik Šiaulių miesto ligoninių, bet ir didelės dalies Šiaulių apskrities rajonų gydymo įstaigų pacientų susirgimams diagnozuoti.

Lapienis kaupė makroskopinių organų preparatų kolekciją, kūrė muziejų (jame – per 500 eksponatų), laikomą didžiausiu patologinės anatomijos muziejumi Lietuvoje.

Dabartinėje muziejaus ekspozicijoje demonstruojami įvairių patologiškai pakitusių organų pjūviai, leidžiantys suvokti ligos padarinius. Visas šis kruopštus darbas atliktas paties gydytojo O. Lapienio.

Muziejus priima tik organizuotas grupes, iš anksto suderinus apsilankymo laiką.

Atsiliepimai

Komentuoti