Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

ŠIAULIŲ ISTORIJOS MUZIEJUS

Muziejai, Šiauliai
Darbo laikas:
I —
II 10 — 18
III 10 — 18
IV 10 — 18
V 10 — 18
VI 11 — 17
VII 11 — 17

Teikiamos paslaugos vieta

Šiaulių miestas

Žmonėms su negalia

Yra neįgaliųjų automobilių parkavimo vietos
Prie įėjimo įrengtas pandusas / nuovaža
Liftas / vertikalus platforminis keltuvas
Tualetas pritaikytas neįgaliesiems
Informacija lankytojams pateikta tinkamame aukštyje
Elektroniniai įrenginiai / įgarsinta informacija akliesiems

Po rekonstrukcijos duris atvėręs Šiaulių istorijos muziejus lankytojus pasitinka moderniose erdvėse, kuriose dera tradicinė muziejininkystė ir naujausios technologijos.

Tai istorinis „Aušros“ muziejaus pastatas, kuris buvo pastatytas 1932 metais pagal šiauliečio architekto Vlado Bitės projektą ir skirtas mokyklai. Dalis pastato buvo atiduota muziejui, kuris čia įsikūrė 1933 metais. Šiandien muziejuje įrengta moderni atvirų saugyklų ekspozicija, pristatanti „Aušros“ muziejaus aukso fondą, taip pat ekspozicija, skirta Šiaulių miesto istorijai nuo pirmųjų gyventojų atsiradimo šiuose kraštuose iki nepriklausomos Lietuvos Respublikos paskelbimo 1918 metais.

Ekspozicija pasakoja apie svarbiausius įvykius, formavusius Šiaulių miestą, nulėmusius svarbius jo raidos posūkius. Joje išryškinami miesto istorijos kodai. Lankytojams pristatomi seniausi krašto gyventojai, jų buitis, kasdienybė, verslai, karyba. Parodoma, kokią vietą miestas ir regionas užėmė XIII amžiuje, kuriantis Lietuvos valstybei. Čia galima pažiūrėti atkuriamosios dokumentikos filmą apie Šiaulių žemėje vykusį pergalingą Saulės mūšį, sužinoti, koks šis miestas buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Abiejų Tautų Respublikos laikais, kaip pergyveno istorinį lūžį, patekęs į carinės Rusijos imperijos gniaužtus, ir kokie buvo židiniai, puoselėję ir išsaugoję lietuviškumą. Ekspozicijoje skirta vietos ir Pirmajam pasauliniam karui, kuris mieste paliko skaudžių pėdsakų.

Bilietas – 5 Eur, su nuolaida – 2,50 Eur.
Ekskursija su gidu (iki 30 žmonių) – 20 Eur (nuolaidos netaikomos).*

* – Užsisakant ekskursijas taip pat reikia įsigyti lankymo bilietą.

 

Atsiliepimai

Komentuoti