Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

SERPANTINAS

TOP 10

Audio gidas

0:00
0:00
Kaip susisiekti?:

Teikiamos paslaugos vieta

Radviliškio rajonas

Radviliškio laisvalaikio ir pramogų parke, šalia Latvių kultūros centro, įkurta serpantino kalva. Kiekvienas, keliaudamas takeliu į jos viršūnę, kviečiamas sustoti septyniose stotelėse, kuriose ant ketaus plokštėmis uždengtų akmenų iškaltos Radviliškio miestui, jo istorijai ir raidai svarbios datos.

Keliaujantieji šiuo istoriniu taku sužino, kada pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Radviliškis, parapinė mokykla ir bažnyčia, kada žmonės mirė nuo bado ir maro, kada vėl pradėjo augti, kada čia vyko istorinis mūšis su bermontininkais, kada suteiktos miesto teisės, sukurtas herbas.

Pačioje kalvos viršūnėje eksponuojama Radviliškio krašto garbės piliečio Stasio Žirgulio gimtajam miestui dovanota skulptūrinė kompozicija „Miesto metraštis“. Joje tarp keturių iš žemės iškylančių stulpų įkomponuotas Radviliškio miesto herbas. Ši kompozicija skirta Radviliškio miesto 450-ajam jubiliejui. Kūrybiškai atskleista pažintis su miesto praeitimi, jauki aplinka, patogiai išdėstyti suoliukai – visa tai serpantino kalvą pavertė radviliškiečių ir jų svečių traukos, poilsio vieta.

Atsiliepimai

Komentuoti