Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

KUDINŲ PILIAKALNIS

Gamtos objektai

Teikiamos paslaugos vieta

Radviliškio rajonas

Žmonėms su negalia

Kudinų piliakalnis dar vadinamas Šiaulės kalnu, Kalnų bei Šiaulėnų vardais, stūkso Šiaulėnų seniūnijai priklausančiame Kudinų kaime, Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje.

Piliakalnis yra įrengtas atskiroje kalvoje ir datuojamas II tūkst. – I tūkst. prieš mūsų erą. Greta piliakalnio stūkso Varpinės kalnas, toliau už jo – Kartuvių kalnas.

Piliakalnio aikštelė apvali, 25 metrų skersmens, jos pakraščiuose supiltas 1 metro aukščio, 10 metrų pločio pylimas, o šiaurinėje pusėje yra 6 metrų pločio terasa. Aikštelės centre stovi kryžius. Piliakalnio šlaitai statūs, 12–18 metrų aukščio.

Apie Kudinų piliakalnį dar 1938 metais viename iš savo straipsnių rašė Balys Buračas. „Ant Šiaulės kalno buvusi Perkūno bažnyčia. Kaip vyskupas M. Valančius ant kalno kalbėjo, sakė buvo čionai kūrenama senais laikais šventugnė, čionai gyveno Vaidilutės.

Kudinų piliakalnį galima pasiekti Šiaulėnų - Lenartuvos keliu, Viliošiuose, už 100 metrų nuo įvažiavimo į mišką, pasukus į kairę ir per tvenkinio pylimą pradžioje vedančiu miško keliuku pavažiavus 1,3 kilometro.

Atsiliepimai

Komentuoti