Šiaulių turizmo informacijos centras

ATMINIMO LENTA IR BIUSTAS POTENCIJAI PINKAUSKAITEI

Istoriniai objektai, Šiauliai

Teikiamos paslaugos vieta

Šiaulių miestas

1995 m. ant Vilniaus gatvės 213-ojo namo, kuriame gyveno Šiaulių dramos teatro aktorė Potencija Pinkauskaitė (1897 – 1984), atidengtas biustas ir paminklinė lenta. Biusto autorius Aloyzas Toleikis.

Atsiliepimai

Komentuoti
 • Ju
  Jurgita
  2021-03-04

  Jus Albinai, veltui galvojate, kad cia ne visi zino. Tik paziurekite i miesto zemelapi: per nama uz Potencijos Pinkauskaites lentos stukso santuoku rumai. O gatve, kur veda nuo lentos iki Santuoku Rumu, vadinasi Varpo gatve, tarp, kitko. Visi zino i labai gerbia ta vieta.

 • Al
  Albinas K..
  2021-03-03

  Mūsų šeimoje turime jau ilgametę tradiciją ateiti prie šito paminklo vienąkart per metus. Aš ateidavau čia nuo vaikystės su savo tėvu, o jis ateidavo su savo tėvu, mano seneliu, jau tada, kada dar to paminklo nebuvo, nors mes ateiname būtent dėl paminklo. Manau, be to nebūčiau gimęs, o, galbūt, ir mano tėtis nebūtų gimęs. Nuo savo senelio mano prosenis buvo girdėjęs, kad kadaise šioje vietoje buvo garbintas ąžuolynas lyg šventas, dėl to mano senelis visados atnešdavo į tą vietą gilių, o po to ir mano tėvas taip darydavo jau prie paminklo. Gal ne visi iš vietinių šitą žino.

 • Ag
  Aglis
  2021-03-01

  Galingas kurinys, labai įkvėpa.