Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

ŽIEMOS MIEGU ŠIAULIUOSE PRIMIGTI NEPAVYKS: RENGINIAI, LEDINĖS PRAMOGOS LAUKIA KIEKVIENO

Atostogos žiemą? Nesugalvojate, ką nuveikti? Šiauliai ruošiasi gražiausioms metų šventėms ir laukia svečių bet kuriuo paros metu. Atraskite Saulės miestą ir žiemą.

Žibintai augalų apsuptyje. Gruodžio 11 dieną Šiaulių botanikos sode vyks žibintų šventė. Miestelėnai ir svečiai kviečiami atsinešti savus žibintus, sodo darbuotojai augalus papuoš lempučių girliandomis. Kas dar ten bus paaiškės greitai, užsukite. Sode žibintai žibės iki Trijų karalių.

Talkšos ir Rėkyvos ežerų ledas. Jei žiema tokia, kaip visų vaikystėje, su daug sniego, vėjo, akinančios saulės, Šiauliuose tyvuliuojantys ežerai užsitraukia storu ledu. O tada prasideda pramogos – pereiti Talkšos ir Rėkyvos ežerus, pakinkyti vėją ir čiuožti jėgos aitvarais, net ledrogės ištraukiamos. Nesivaržykite, jei eina kiti, eikite ir jūs.

Karštas šokoladas ir actekų gėrimas „Rūtos“ kavinėje. Jei vasarą kvietėme mėgautis šokolado burbulu su ledais ir karštu šokoladu, paspaudus šaltukui privalu rinktis karšto šokolado gėrimą, jo temperatūra net +80C, arba egzotiškąjį actekų gėrimą, kuris nors ir vėsus, jo išgėrę kūne pajusite actekiškąjį karštį...

90 DNR. Kas gimė tada, kai grojo „Lambada“, gyveno Sisi ir Idan su Kruzu, ant kambarių sienų kabojo Rokio plakatai, turi suklusti. Šiauliuose lapkričio 26–gruodžio 18 dienomis Šiaulių dailės galerijoje veiks paroda „MO Šiauliuose. 90-ųjų DNR“. Jei širdį suvirpina persukamos video kasetės garsas, jei turėjote žaidimų konsolę SEGA, o gal tiesiog norite geriau pažinti anų laikų fenomenus ir pakeliauti laiko mašina. Beje, ten yra ir Šiaulių „objektų“. Užuomina – ieškokite kojų.

Rogės ant Salduvės piliakalnio. Žiema, tai ne tik slidžios gatvės, tai ir smagus čiuožinėjimas nuo kalniukų. Pasikiši maišą, pasikiši rogutes ir visu greičiu leki nuo didžiausio „kalno“ Šiauliuose – Salduvės piliakalnio. Žiemą ten net kamščiai susidaro, štai tiek būna norinčių nusileisti nuo kalno.

Ką kalba gyvūnai. Lietuvoje yra zoologijos sodas, čia yra ir visokių ūkių, kuriuose gyvena daugiausiai alpakos ir margi paukščiai, dar kokių elnių, danielių sutikti. Bet štai Šiauliai turi kiek kitokį zoologijos sodą – be užtvarų, be darbo laiko, be bilietų: tai gatvių zoologijos sodas. Nieko nesupratote? Šiauliuose pripiešta, sukurta daugybė gyvūnų skulptūrų, net miesto herbe yra du, ežero pakrantėje net didžiausia gyvūno skulptūra Lietuvoje.

Kaip Šiauliai šviečia žiemą. Būna, kad žiemą tokios dienos, kai, regis, neišaušta. Kai tamsu tamsu, o ir sniego gi ne visada būna. Visa laimė, kad yra elektra ir galima gatvėse įžiebti devynias galybes lempučių, šviečiančių skulptūrų. Išradingumui kartais tikrai ribų nėra. Kažin, kuo nustebins Šiauliai šiemet. Atvykite, pamatysite, pagrindinę miesto eglę įžiebsime gruodžio 4 dieną, šeštadienį.

Atsiliepimai

Komentuoti