Tado Kazakevičiaus paroda „Tai, ko nebebus“

Parodos

2022 m. kovo 9 d. – gegužės 22 d. Fotografijos muziejuje veikia iš Šiaulių kilusio fotografo Tado Kazakevičiaus paroda „Tai, ko nebebus“, pristatanti penkerius metus fiksuotą nykstantį Lietuvos kaimą.

Pats autorius šį ciklą vadina asmenine sentimentalia, daugiau nei 7000 kilometrų kelione, nusidriekusia per įvairias Lietuvos vietoves – Plungės, Šalčininkų, Ukmergės, Elektrėnų, Anykščių, Kazlų Rūdos, Pasvalio ir kitus rajonus.
„Ji priminė man tai, ką, rodos, buvau pamiršęs iš savo vaikystės. Vyrai, kraunantys šieną, moterys, besirūpinančios gyvuliais, šviežio pieno ar šeimos stalui ką tik nupešto kepamo viščiuko su šviežiomis rudeninėmis bulvėmis kvapas. Ir ne tik tai. Visiškai to nesuvokdamas galiausiai supratau – ši kelionė tapo mano šaknų paieška. Ją nejučiomis pradėjau tėvo gimtojoje žemėje, o baigiau mamos, taip tarsi sujungdamas šios istorijos pradžią ir pabaigą“, – sako Tadas Kazakevičius.
Šalia pusės šimto eksponuojamų fotografijų, parodoje pateikiamas žemėlapis su pažymėtu nukeliautu maršrutu, fotografinės kelionės metu autoriaus surinkti įvairūs nereikalingi daiktai – praėjusio laiko reliktai, sutiktų žmonių citatos ir netgi fotografo keliavimo priemonė – mopedas. Specialiai parodai parfumerė Laima Kiškūnė sukūrė kvapą, dvelkiantį reliktinės pušies, sulytos žemės ir pačiulio aromatu.
Tarptautinio pripažinimo sulaukęs parodoje pristatomas fotografijų ciklas pateko ne tik į prestižinį „Leica Oskar Barnack Award“, bet ir į tarptautinių fotografijos konkursų „ZEISS Photography“, „Lens Culture“, „The Royal Photographic Society“ parodų finalininkų gretas, buvo pristatytas „The British Journal of Photography“.

Plačiau apie parodą: https://i.fotomuziejus.lt/zXr3A

Organizatorius
Fotografijos muziejus

Partneris
Lietuvos nacionalinis muziejus