„Kūrybiniai susitikimai“ su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“

Koncertai

Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, minėdama 30 metų veiklos sukaktį, gegužės 11 d. (trečiadienį) Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje organizuoja edukacinį renginį „Kūrybiniai susitikimai“ ir atidaro VšĮ „Mažoji guboja“ lankytojų, turinčių negalią, kūrybos darbų parodą „Blizgės“.

Renginio pradžia – 14 val., trukmė – 1 val. Renginio vieta – Konferencijų salė.

Renginys skirtas jaunuoliams, turintiems negalią, aukštesniųjų klasių mokiniams ir visiems, kurie domisi daile, muzika.

VšĮ „Mažoji guboja“ (Vilnius) lankytojų parodoje „Blizgės“ eksponuojamiems meno kūriniams buvo panaudotas akrilas ir auksavimo technika, o folijos iškiliems reljefams išgauti – patys įvairiausi daiktai, kurie pasitaikė po ranka: įvairi bižuterija (sagos, sagtys, karoliukai), mediniai pagaliukai, kartonas, nertos servetėlės ir kiti smulkūs daiktai, virtę paslaptimis, sugulusiomis po folijos lakštais. Išradingi „Mažosios gubojos“ ugdytiniai, kurių dauguma turi sutrikusio intelekto negalią, dar kartą įrodė, kad jų fantazija yra neribota, o šių žmonių saviraiška yra išskirtinė ir individuali. Šios unikalios parodos atidarymas vyks edukacinio renginio „Kūrybiniai susitikimai“ metu, kai nuotaikingai muzikuos ir renginio lankytojus su Vilniaus muzikine istorija supažindins du iškilūs menininkai: puiki pianistė, LMTA profesorė Aleksandra Žvirblytė ir virtuoziškas džiazo muzikantas, saksofonininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, LMTA profesorius Petras Vyšniauskas.

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Kontaktai pasiteirauti:
LSKD „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė, tel. 869843850, el. paštas [email protected], www.guboja.lt.