Festivalis „Kiemai“. Filmo „Pilis“ peržiūra (rež. Lina Lužytė)

Kinas

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos (toliau ŠAVB) organizuojamas ir šiauliečių pamėgtas festivalis „Kiemai“ liepos ir rugpjūčio mėnesiais jau trečią kartą kviečia susitikti daugiabučių kiemuose. Čia organizatoriai siūlys dalyvauti ne tik pokalbiuose su visuomenės ir meno atstovais, bet ir kino, šiuolaikinio šokio renginiuose. Dar viena naujiena – festivalio renginiai kelsis ir į kitus miestus – į Kuršėnus ir Naująją Akmenę.

Festivalį „Kiemai“ liepos 13 d. 22.00 val. pradėsime filmo „Pilis“ (rež. Lina Lužytė) peržiūra, kuri vyks Šiaulių miesto centre, daugiabučio, esančio Varpo g. 7, kieme. „Pilis“ – nuoširdus ir jautrus filmas, nagrinėjantis aktualią emigracijos temą ir pasakojantis apie trijų kartų moterų gyvenimą, kupiną juokingų situacijų bei dramatiškų išgyvenimų. Filmo pasaulinė premjera įvyko Airijoje, renginyje „Galway Film Fleadh“. Būtent šioje šalyje ir buvo nufilmuota didžioji filmo dalis. „Pilis“ – tai pirmas Lietuvos ir Airijos bendras vaidybinis filmas.

Registracija į renginius vykdoma renginio vietoje arba internetu: https://cutt.ly/cmutC3a
Renginiai NEMOKAMI!

Renginio metu privaloma laikytis tuo metu galiojančių SAM reikalavimų.

 

Projektui „Kiemai“ 2019 m. įteikta Šiaulių miesto savivaldybės premija už geriausią kultūrinės edukacijos projektą. Šią vasarą šiauliečių pamėgtas daugiabučių namų kiemuose vykdomas festivalis „Kiemai“ vyks ne tik Šiauliuose, bet ir Kuršėnuose bei Naujojoje Akmenėje!

Visi festivalio renginiai

 

Nepraleisk progos pasikalbėti taip, kaip seniai nesikalbėjome – savo miesto kieme!

 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė

Organizatorės: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Šiaulių ir Akmenės rajonų savivaldybių viešosios bibliotekos

Festivalio partneriai ir rėmėjai: Akmenės rajono savivaldybė, Šiaulių rajono savivaldybė, Akmenės rajono savivaldybės kultūros centras, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras, Akmenės rajono meno mokykla, atviras jaunimo centras „NewStone“, „Akmenės būstas“, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, „Paskirtis“, „Mano būstas Šiauliai“, Šiaulių miesto savivaldybės Centro poliklinika, Lietuvos radijas ir televizija, interneto dienraštis „Bernardinai.lt“, kultūros žurnalas „Literatūra ir menas“, naujienų platforma „Etaplius.lt“, Šiaulių apskrities televizija, Šiaulių turizmo informacijos centras, Akmenės rajono laikraštis „Vienybė“, „Kuršėnų krašto žinios“, Kuršėnų miesto bendruomenės tinklalapis „kursenai.lt“, Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Šiaulių teritorinis skyrius, Šiaulių kino meno klubas, „Busturas“, „LTG Link“, Geležinė Lapė, „Owexx“, „Garsas LT“, „Toi–Toi“, „Gorila reklama“, „Vilmers“, „Kvepia pasakom“, knygynų tinklas „Pegasas“, „Saulės pica“, Kuršėnų Gariūnų kebabinė, „Gurme bar“, „Gurme sushi“

Renginio draugai: DNSB Vilniaus g. 15, 17, Kuršėnai ir Gumbinės g. 114, Šiauliai.