EGIDIJAUS GODLIAUSKO PARODA „ŠVENTOJO ELNIO NUŽUDYMAS“

Parodos

Balandžio 28 d. – gegužės 14 d. Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245) veiks Egidijaus Godliausko tapybos paroda „Šventojo elnio nužudymas“.

Parodos atidarymas – balandžio 28 d., ketvirtadienį, 17.30 val. 

Graikų mite vadas Agamemnonas sutiko paaukoti savo dukterį, o autorius parodoje kviečia paaukoti fantasmagorinį pasaulio suvokimą ir į viską žiūrėti kiek kritiškiau, tuo pačiu nebijant keisti savo mąstymo, leidžiant savo nuomonei kisti.

Darbuose autorius nevengia įvairių socialinių, nūdienos aktualijų. Tarsi erkė, įsisiurbusi į odą ir savo seilėmis mažinanti jaučiamą aukos skausmą, jį neutralizuodama, taip ir Egidijus Godliauskas siekia neskausmingai dirginti žiūrovą. Priklausomai nuo žiūrinčiojo būsenos, kūrybos siunčiamas krūvis veikia skirtingai, kartais – nesupranti, kad į tave ką tik buvo suleista nuskausminanti medžiaga, verčianti nesitraukti nuo kūrinio, sustoti ir įsižiūrėti.
Parodoje pristatomos Egidijaus Godliausko abstrakcijos, Joniškio peizažai ir portretų serija.

„Paveikslas „Ponas Trampas“ buvo tarsi lūžis mano kūryboje, nuo kurio vis dažniau pradėjau tapyti paveikslus man aktualiomis temomis. Parodoje eksponuojami pastarųjų metų kūriniai. Temos, kurias tapiau prieš kelis metus vis dar aktualios ir šiuo nestabiliu laikotarpiu tampa vis aktualesnės. Žodžio laisvė man be galo svarbi. Neįsivaizduoju, kad galėčiau savo kūrinius demonstruoti autoritarinėje valstybėje, kur varžomos ne tik žodžio, bet ir žmogaus laisvės. Šiaulių dailės galerijoje demonstruojamu darbų ciklu kviečiu susipažinti su mano vidinio pasaulio kova.“ – Egidijus Godliauskas.